Kaya; “309 Projenin 195’ini tamamladık 

Kaya; “309 Projenin 195’ini tamamladık

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Özel İdaresi’nin onarım ve eğitim alanında 2017 yılında önemli çalışmalara imza attığını belirterek; “Sivas Merkez ve ilçelerdeki okulların onarımı ve bazı konakların restorasyonunu yaptık. Eğitim alanında 309 projenin 195 adetini tamamladık. 63 proje ile ilgili sona gelindi yakında tamamlanacak” dedi.

Kaya; “309 Projenin  195’ini tamamladık
Kaya; “309 Projenin  195’ini tamamladık Sivas Memleket
Bu içerik 79630 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Kırsala yapılan yatırımların yanı sıra eğitim ve onarım işlerinin de de İl Özel İdaresi’nin büyük katkılarının olduğunu söyledi.  Emlak katkı paylarından elde ettikleri gelirlerle Kültür ve Restorasyona dair bir çok projeyi hayata geçirdiklerini aktaran kaya: “Divriği Tevrüzlü Konağı ve Huma hatun Arastası’nın onarım ve restorasyonuna dair desteğimiz var. Sivas merkezde yarı açık cezaevinin projelendirilmesi, Jandarma Binasının restorasyon projesinin hazırlanmasında büyük desteğimiz var. Tarihi binaları aydınlatma projesinde desteklemelerimiz var. Bu proje gerçekten Sivas’a değer katacak bir proje” dedi.

Yine Saat kulesinin restorasyonunun yapılması, Merkez Çallı köyünde konak odasının yapılması, Koyulhisar’da Şükrü Demircan Konağı’nın projesinin hazırlanmasında İl Özel İdarenin desteklerinin olduğunun altını çizen Kaya; “Kırsal ve Sivas merkezde yaptığımız çalışmaların yanı sıra eğitim noktasında da güzel yatırımlar yaptık. Yıl içerisinde 74 proje hayata geçirildi. 219 okulun onarımı yapıldı. Onarım projeleri gerçekleştirilirken eğitim ve öğretim aksatılmadı. 13 okulda deprem güçlendirme çalışmaları yapıldı. Toplam da 309 proje hayata geçirildi ve bu projelerin 195 adeti tamamlandı. 63 projemizle ilgili çalışmalar devam ediyor. 10 projemizle ilgili firmalar ile sözleşme yapacağız. 12 projemiz ihale aşamasında. İl Özel İdaresi ilimizdeki tüm ilçelerde eğitim yatırımlarını gerçekleştirdi. İl Özel İdaresi olarak eğitim alanında güzel işler yaptık.  Emniyet ve Sağlık yatırımları kapsamında da 41 projeyi gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Kaya; “309 Projenin 195’ini tamamladık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek