ELİNİZİ TAŞERON İŞÇİNİN CEBİNDEN ÇEKİN 

ELİNİZİ TAŞERON İŞÇİNİN CEBİNDEN ÇEKİN

İYİ Parti Sivas İl Başkanı Avukat Taha Çaykuş 25 Aralık günü Sivas’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e vatandaşlar tarafından sunulan ilgi ve alakadan dolayı Sivaslılara teşekkür etti.

ELİNİZİ TAŞERON İŞÇİNİN CEBİNDEN ÇEKİN
ELİNİZİ TAŞERON İŞÇİNİN CEBİNDEN ÇEKİN Sivas Memleket
Bu içerik 84728 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Parti binasında basın toplantısı yapan Çaykuş hem Sivaslılara teşekkürlerini sundu hem de gündemde olan bazı konulara değindi. Genel Başkan Akşener’in Sivas’tan mutlu ve umutlu ayrıldığını ifade eden Çaykuş, “ Bizim bir hayalimiz var sloganı ile çalışmalarımıza başladık hayallerimizi gerçekleştirecek gücü Sivas’tan aldık. Yoğun yağmura rağmen, küçücük çocukları ile birlikte karşılama noktasında ıslanan hemşerilerimiz, İstasyon caddesinde korumaların müdahalesi olmada, Genel Başkanımız ve diğer misafirlerimizle sohbet eden, selfie çektiren hemşerilerimiz İYİ Parti’nin iktidar olacağını göstermiştir” dedi.

Taşeron işçilere kadro meselesine değinen Çaykuş, “ Taşeron işçi olarak adlandırılan geçici şirket işçilerinin; kamu işçisi olmasını tamamen destekliyoruz. Aynı işi yapan ancak farklı maaşlar alan çalışanların tek bir çatıda adil ve eşit haklarla çalışmasını istiyoruz. Ancak ‘taşerona müjde’ adı altında yapılan düzenleme ile Ak Parti Hükumeti elini taşeron şişçinin cebine sokmuştur. 696 Sayılı KHK’nın 127. maddesinde ki şartları lütfen iyi değerlendirin” şeklinde konuştu.

Ak Parti Hükümetine sesleniyorum elinizi taşeron işçinin cebinden çekin diyen Çaykuş, “Düzenlemeyi meclise getirin; tüm milletvekillerinin istişaresi ve görüşleri ile taşeron işçinin hakkını adilce verin” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’nin sorun yaratan değil sorun çözen bir parti olduğunu kaydeden Çaykuş, “ Adaletsizlik ve eşitsizlik karşısında mücadele edeceğiz, yapılan olumlu düzenlemeleri destekleyip eksiklikleri ve yanlışları dile getirmeye devam edeceğiz” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

ELİNİZİ TAŞERON İŞÇİNİN CEBİNDEN ÇEKİN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü