Halka Hizmet Hakk'a Hizmet 

Halka Hizmet Hakk'a Hizmet

Sivas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Adnan Öz, katıldığı bir televizyon programında vaatlerini ve çalışmalarını anlattı. Öz, “Hevesli olursan başarıya ulaşırsın diye düşünüyorum biz hem hevesliyiz hem de çalışmayı arzu ediyoruz bu işi de başaracağız inşallah” dedi.

Halka Hizmet Hakk'a Hizmet
Halka Hizmet Hakk'a Hizmet Sivas Memleket
Bu içerik 81670 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında konuşan Sivas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Adnan Öz, odanın sorunlarından, kendi vaatlerinden ve çalışmalarından bahsetti. Öz, “Ben ve yönetim kurulu üyelerim meslektaşlarımızın ve memleketimizin daha aktif halde çalışmamız için birlik ve beraberliği sağlamak için meslektaşlarımızın iyi gününde kötü gününde yanlarında olmak için onların problemleri sorunları ihtiyaçları olduğu zaman yanlarında olabilmek için aday oldum” dedi.

Ocak ayı içerisinde yapılacak olan seçimler hakkında konuşan Öz, kendisinin 32 yıldır şoförler odası üyesi olduğunu ve çeşitli kademelerde görev yaptığını belirtti. Öz, “Taksicilik yaptım, kamyonculuk yaptım, nakliyecilik yaptım, şehirlerarası otobüsçülük yaptım, servisçilik yapıyorum şu an yani kısacası mesleğin tüm kademelerinde hizmet verdim bu için çekirdeğinden yetiştim. Bilgi ve tecrübe ile meslektaşlarıma hizmet verip onlara faydalı olabileceğimi düşünüyorum. Odamız yıllardır çok sahip çıkılmayan bir oda durumunda bunu her zaman tevakkuf etmişimdir. Bundan dolayı bu yola çıktım odamızın vizyonunu çalışma şeklini A’dan Z’ye güzelleştirerek bu odaya hizmet etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Oda hakkında bilgiler veren Öz, “Farklı meslek dalları var odamızın üyeleri içerisinde yaklaşık bin 600 üyesi bulunan odamızda 300 taksici kardeşim kayıtlı, 300 adet kamyoncu kardeşim, kayıtlı 600’e yakın servis öğrenci personel taşıması yapan kardeşimiz kayıtlı 250 civarında halk otobüsçü kardeşim var yaklaşık 100  tane galerici var odamıza üye. Toplam bin 500, bin 600 civarı bir üye sayımız var. Bizim odamız aslında şehrimizin en büyük odalarından biri meslek farklılığı da var biliyorsunuz ama işte genelde şoförlük mesleği bu. Biz odamız için üyelerimiz için verimli olacağımızı düşünüyoruz şu ana kadar yapılan çalışmaları faaliyetlerin çok verimli olmadığını gördük onun için de biz bu konuda daha verimli olacağımızı düşünüyoruz.  Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımda bu meslekle ilgili çok bilgililer” ifadelerini kullandı.

 

TAKSİCİLER İÇİN DERNEK

Yapacağı çalışmalar ve vaatlerden bahseden Öz, “Taksici kardeşlerimizin sorunlarını gördüm, aday olduktan sonra sorunları biraz daha net gördüm. Taksici kardeşlerimizin bir birlik ve beraberliği yok. Birlik beraberlik nasıl sağlanır taksici arkadaşlarımıza bir dernek kurmak istiyorum. Şöyle taksici arkadaşlarımızın bir sorunu oluyor ya ferdi bu soruna çözüm aramaya çalışıyorlar veya durak bazında ama yeterli olmuyor bir dernekleri olmuş olsa, her duraktan bir yönetici alarak bir denek kurmuş olsak onların sorunlarını her yere daha kolay ulaştıracaktır.  Daha kısa zamanda çözecektir bunun inancını taşıyorum. Bu derneği de ben kendim kurmak istiyorum Allah nasip ederde seçilirsek taksici kardeşlerimin derneğini kurma görevi benimdir.  Kolayı herkes yapar bizi zoru yapan olmak istiyoruz” dedi.

 

ÖZEL İZİN BELGELİ 2 YEDEK ARAÇ

 Bu işin çekirdeğinden yetiştiğini ve sorunlar neler olduğunu çok iyi bildiğini ifade eden Öz, “Vaatlerimin arasında servisçi minibüsçü kardeşlerimde var. Onlar için de düşündüğümüz arzu ettiğimiz şeyler var işte servisçi kardeşlerimize odamızda yedek özel izin belgeli araç olmasını istiyoruz. Cemiyetimizin kapısında olacak mesela kaza yapan arıza yapan olduğu zaman meslektaşlarımızdan gelecek cemiyetin önünde ki bu aracı alacak arabası sanayiden çıkana kadar bunu kullanıp işi bittikten sonra da getirip teslim edecek. Böyle bir düşüncem var çünkü bu konuda sıkıntı çekiyor servisçi kardeşlerim. Bu tür olaylar yaşanıyor o nedenle ben 2 tane özel izin belgeli servis aracını koymak istiyorum odaya bu da hem personelimizin hem de öğrencimizin mağduriyetini gidermiş olacağız” ifadelerine yer verdi.

 

ODA İÇİN AKARYAKIT İSTASYONU

Oda içerisinde A’dan Z’ye yenilenme yapacaklarını kaydeden Öz, “Odamıza bir akaryakıt istasyonu kazandırmak istiyorum.  Ben üyelerime meslektaşlarıma yalan yanlış şeyler söyleyerek başkan olmak istemiyorum her şey doğru olacak eğer ben meslektaşlarıma hizmet edemeyeceksem Allah bana nasip etmesin.  Diyelim ki akaryakıt istasyonunun yüzde 20 karı var yüzde 10’u odanın olacak kalan 10’u da meslektaşlarımızın olacak. Odaya bir akaryakıt istasyonu kazandırmak gerçekten zor olacak ama bizi buna cesaretimiz var imkânlarımızda var mesele imkânı değerlendirebilmek” dedi.

7’den 70’e hizmet verdiklerini ifade eden Öz; “Halka hizmet Hakk’a hizmettir biz hizmet yolundayız ve mesleğimizi çok seviyoruz”  dedi.

 

 

 

 

 

Halka Hizmet Hakk'a Hizmet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”