ASKERİYELERİN ET ÜRÜNLERİ ET SÜT KURUMUNDAN KARŞILANACAK 

ASKERİYELERİN ET ÜRÜNLERİ ET SÜT KURUMUNDAN KARŞILANACAK

2018 yılında askerin tüm yiyecek ihtiyacı kamu kuruluşları tarafından tedarik edilecek. Bu anlamda askeriyenin bütün et ve et ürünleri ise et süt kurumları tarafından karşılanacak.

ASKERİYELERİN ET ÜRÜNLERİ ET SÜT KURUMUNDAN KARŞILANACAK
ASKERİYELERİN ET ÜRÜNLERİ ET SÜT KURUMUNDAN KARŞILANACAK Sivas Memleket
Bu içerik 83623 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Son zamanlarda askeri birliklerde yaşanan zehirlenme vakaları ve son olarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda yaşanan at eti skandalı sonrasında Milli Savunma Bakanlığı harekete geçti. Bakanlığın aldığı karara göre 2018 yılında ülke genelinde ki tüm askeri birliklerin yiyeceğini kamu kurum ve kamu kurumu niteliğinde ki kuruluşlar temin edecek. Risk grubunda ki et ve et ürünlerinin temini ise Et ve Süt Kurumları tarafından karşılanacak.

Alınan karar doğrultusunda bazı ürün grupları için alım yapılacak kuruluşların isimleri de belirlendi. Yeni Şafak’ın haberine göre En riskli grup olarak bilinen et ve et ürünlerinde askerin tüm ihtiyacı Et ve Süt Kurumu’ndan karşılanacak. Et Süt Kurumunun ise Adana, Ağrı, Bingöl, Diyarbakır, Denizli, Erzurum, Erzincan, Sakarya, Sincan, Sivas, Van, Yozgat ve İstanbul’da et ve tavuk kombinası ile soğuk hava depoları bulunuyor.

Askeriyede yaşanan yemek zehirlenmeleri ve at eti skandalı sonrası,  Maliye Bakanlığı Manisa’da 2016 yılında binden fazla askerin zehirlenmesine neden olan Rota Yemekçilik’e yaşanan zehirlenme olayı nedeniyle bir yıl ihalelere girme yasağı koydu. Yasak Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

At eti skandalı üzerine ise Erzurum Tedarik Bölge Başkanlığı’nca, askere at eti yedirmeye çalışan Pınarsan isimli şirket in sözleşmesi feshedilerek kamu ihalelerine de giriş yasağı getirildi. Ayrıca dolandırıcılık ve ihaleye fesat karıştırma sebebiyle Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulan şirketten ödemesi yapılan söz konusu kavurmaların parasının tahsili için de işlem başlatıldığı öğrenildi.

 

ASKERİYELERİN ET ÜRÜNLERİ ET SÜT KURUMUNDAN KARŞILANACAK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”