“Eksiklikler giderildi” 

“Eksiklikler giderildi”

Numune Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Mahmut Aluç, Numune Hastanesindeki bazı eksikliklerin giderildiğini vatandaşa daha iyi hizmet alması adına çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayarak hastanede yapılan bazı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“Eksiklikler giderildi”
“Eksiklikler giderildi” Sivas Memleket
Bu içerik 78800 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Numune Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Mahmut Aluç, İlimizin en önemli ihtiyaçlarından birisi çocuk yoğun bakım yatak sayısını artırdıklarını, Fizik Tedavi Servisi (FTR) ve FTR ünitesinin yapılandırıldığını ve ameliyat hanelerin eksikliklerinin giderildiğini söyledi.

5 yataklı ikinci basamak çocuk yoğun bakım ünitesinin Sağlık Bakanlığının standartlarına göre oluşturulduğunu belirten Aluç; “İhtiyaç olan donanımların bir kısmı temin edilmiş, bir kısmı da alım aşamasına gelmiştir. İlgili hekimler ve sağlık personelleri için eğitim aşaması başlamış ve eğitim sertifikasyonları için hazırlıklar yapılmıştır” dedi.

Çocuk acil servisinin yeni biriminde fiziksel olarak daha büyük ve nitelikli bir ortamda hizmet vermeye devam ettiğinin altını çizen Aluç; “Eskiden 16 olan gözlem yatağı 32’ye çıkartıldı. Ayrıca çocuk acil biriminin içerisine bir adet direk dijital röntgen ünitesi temin edilerek, yetişkin acile gelen hastalarla çocuk hastaların fiziksel teması mümkün olduğunca engellendi. Yine Numune ana binada bulunan Fizik Tedavi Servisi (FTR) ve FTR ünitesi yeniden yapılandırıldı ve A tipi rehabilitasyon gerektiren hastaların hizmetine açıldı. Bu ünitede ilimizin büyük ihtiyaçlarından olan felç veya trafik kazası sonrası nörolojik hasarı oluşan hastaların rehabilitasyon hizmetleri verilmekte. İstasyon ek binada ise hem yatarak hem de ayaktan C ve D gurubu rehabilitasyona ihtiyacı olan hastalar için 30 yataktan oluşan ayrı bir rehabilitasyon merkezi oluşturuldu. Ayrıca yine istasyon ek binada yatarak tedavi görecek olan fizik tedavi hastaları için 4 tane yataklı servis bulunmakta. Acil servis otoparkı ile ilgili sorun yaşamamak için erken dönemde yeni bir otopark yapıldı. Kapalı otoparkta bulunan depolardan bir kısmı da yeniden düzenlenerek tekrar otopark amacıyla kullanıma açıldı. Aktif ameliyathanelerdeki ameliyat tavan lambaları temin edilerek 16 dan 20 ye çıkartıldı. Onkoloji hastalarımızın radyoterapi tedavisinde kullanılmak üzere 1 adet radyoterapi cihazı (LİNAC) hizmete açıldı. Hastanemizde MR hizmeti hizmet alımı şeklinde sürdürülmektedir. Bu sene içerisinde eski ihalenin süresi dolduğu için 1,5 tesla 48 kanallı yeni bir cihaz hizmet alımı şeklinde temin edilmiş, hizmette aksama olmaması ve hastalarımızın daha kolay ulaşabilmesi için de yeni bir alanda hizmete sunuldu. Hastanemiz ana giriş ve acil girişlerinde projeden kaynaklanan sorunlar nedeniyle kış şartlarında ciddi bir ısınma sorunu yaşanmaktaydı. İlgili alanların doğal gazla ısıtılması için doğal gaz tesisatı çektirildi ve oradaki sorun ortadan kalkmış oldu. Vatandaşa daha iyi hizmet vermek amacıyla çalışmalarımızı görev süremiz boyunca sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

               

 

“Eksiklikler giderildi”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”