“Biz yerde sürünmeyi uçuyoruz zannediyoruz” 

“Biz yerde sürünmeyi uçuyoruz zannediyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Aydın, Türkiye’nin ekonomisinin dibe vurduğunu, işsizlik ordusuna katılan gençlerin sayısının artmaya devam ettiğini ve icralık olan insan sayısında rekor yaşandığını söyledi.

“Biz yerde sürünmeyi  uçuyoruz zannediyoruz”
“Biz yerde sürünmeyi  uçuyoruz zannediyoruz” Sivas Memleket
Bu içerik 82752 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Aydın, Türkiye ve Sivas’ta her geçen gün işsizlik ve icra dosyalarının sayısında artış yaşandığını ileri sürdü.

Suç oranlarının ve İşsizliğin her geçen gün arttığını vurgulayan Aydın, “Sivas’a 100 milyonluk bir ceza evi yapılacak. Cezaevleri, suçluların çokluğundan yapılır. Sivas’ın yanı sıra diğer illere de ceza evi yapılacak. Bunun müjdesini illere yeni yatırımlar yapılıyor gibi veriliyor” dedi.

Yapılan cezaevlerinin Türkiye’nin durumunu açıkça ortaya koyduğunun altını çizen Aydın; “Eğer Türkiye cezaevleri yapılıyorsa bu suç oranlarının arttığını ortaya koyuyor. Ancak cezaevlerinin suç olaylarının arttığı için değil de, 15 Temmuzda yapılan hain darbe girişimi nedeniyle ceza evlerinde yer kalmadığı için yapıldığı söyleniyor. Darbeci melunun yetiştirmiş olduğu askerler ülkemize saldırı yaptı. Onların destekçileri için ceza evleri yapılıyor deniliyor. Bu böyle değil. Ekonomi Türkiye’de dibe vurmuş diyoruz ama hükümet kuş şaha kalktı uçuyor diyor. Biz yerde sürünmeyi uçuyoruz zannediyoruz. Bizim ekonomimiz güçlüyse 22 milyon insan neden icralık olmuş?. 750 bin esnafımız dükkân kapatmış. 780 tane KİT kuruluşları satılmış. KİT kuruluşları özelleştirildikten sonra 1 milyon 750 bin işsizimiz işsizler ordusuna katılmış. Satılan KİT’ler küçülmeye gitmişler daralmaya gitmişler işçi çıkarmışlar. Gerçekleri konuşmak lazım. 780 adet KİT satıldı. 1 milyon 750 bin insan işsiz kaldı. Sağda solda konuşmakla, televizyonlarda tek taraflı konuşmakla bu işler yürümüyor. Bu işler ekonomimiz güçlü demeyle de olmuyor. Dolar ve Euro aldı başını gitti. Gezi olaylarında dolar kaç liraydı şimdi kaç lira oldu. Bu dolar neden yükseldi?” ifadelerini kullandı.

“Biz yerde sürünmeyi uçuyoruz zannediyoruz”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”