“Sivas halkı adına teşekkür ediyorum” 

“Sivas halkı adına teşekkür ediyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Et ve Süt Kurumunun açılması için 3 kez önerge verdiğini, bu konuyu sık sık TBMM’e gündeme getirdiğini belirterek, “Et ve Süt Kurumu Sivas Et Kombinası kesime başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya ve açılmasına katkı veren herkese Sivas halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Sivas halkı adına teşekkür ediyorum”
“Sivas halkı adına teşekkür ediyorum” Sivas Memleket
Bu içerik 85480 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, İl Özel İdaresi tarafından yaptırıldıktan sonra Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına devredilen Et ve Süt Kurumunda küçük ve büyükbaş hayvan kesimine başlandığının oldukça sevindirici olduğu söyledi.

Et ve Süt Kurumu’nun biran evvel faaliyete geçmesi noktasında TBMM’de üzerine düşen görevi yerine getirdiğinin altını çizen Akyıldız; “21 Ekim 2015 tarihinde İl Özel İdaresi’nden Et ve Süt Kurumu’na devir teslim töreni yapılan, 10 Kasım 2016 tarihinde de törenle hizmete açılan Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinası’nın bir an önce hayvan kesimine başlaması gerektiğini, 03 Mayıs 2017 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yapmış olduğum konuşmada, 06 Aralık 2017 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın yanıtlaması istemiyle vermiş olduğum soru Önergem’de ve komisyonlarda defalarca gündeme getirdim” dedi.

Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinası’nın, Türkiye’deki kırmızı et sorununun çözümüne de destek olacağını da kaydeden Akyıldız; “Sivas’ın sorunlarını TBMM’de gündeme getirerek sorunların çözümü noktasında önergeler vermeye devam edeceğim. Sivas’a ve Sivaslılara hizmet etmek benim asli görevim. Et ve Süt Kurumunun biran evvel faaliyete geçmesi için kendi üzerime düşen görevi yerine getirerek bu konuyu sık sık gündeme getirdim. Kurumun açılması noktasında ilgili komisyonlara defalarca önerge verdim. Sonunda Sivas Et Kombinası, kesime başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olmak üzere katkı veren herkese Sivas halkı adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Sivas halkı adına teşekkür ediyorum”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek