CHP SİVAS 36. İL KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ 

CHP SİVAS 36. İL KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi, Sivas 36. Olağan il Kongresi'nde Ulaş Karasu, geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde de tek listeyle aday oldu. Karasu, “CHP’de kolay kolay kimseye nasip olmayacak bir onuru partililerim bana yaşatıyorlar, geçen dönemde bu dönemde tek listeyle seçime giriyoruz bu tabii ki partililerimizin bize olan güveninden kaynaklanıyor bundan dolayı bir kez daha partililerime teşekkür ediyorum” dedi.

CHP SİVAS 36. İL KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
CHP SİVAS 36. İL KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ Sivas Memleket
Bu içerik 81881 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanlığı seçimleri Sivas Belediyesi Nikâh Salonunda dün yapılan 36. Olağan il Kongresi ile gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, önceki dönem Milletvekili Malik Ecder Özdemir, CHP İl Genel Meclis Üyeleri, CHP’li İlçe Belediye Başkanları, Cem Vakfı Başkanı Mustafa Arslanali, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Niyazi Orhan, Gençlik Kolları MYK üyesi Batur Karasu partililer ve delegeleri katılımı ile gerçekleştirilen kongrede Karasu tek listeden aday oldu.

Kongrede divan başkanlığını yürüten Malik Ecder Özdemir,” Eğer bu kötü gidişi durduramazsak eğer 2019 da cumhuriyete, demokrasiye ve rejime yeniden sahip çıkamazsak bugünleri arar noktaya geleceğiz” dedi.

Geçtiğimiz dönemin faaliyet raporlarının okunup aklanmasının ardından konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Türkiye’nin çok ağır sorunlarla baş başa olduğunu belirtti. Bingöl, “Türkiye yalnızlaşan, çağdaş yoldan kopan ve maalesef bu iktidar eliyle itibarsızlaşan bir ülke durumuna gelmiştir” ifadelerini kullandı.

İl Başkan’ı adayı Ulaş Karasu ise yaptığı açıklamada, “Bugün 36.olağan il kongremizi gerçekleştiriyoruz tabii ki ben 3. Dönem il başkan adayıyım özellikle bu süreçte bana destek veren bu 5-6 yıllık süreçte benimle birlikte omuz omuza mücadele eden partililerimize, delegelerimize, ilçe başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye’de bundan sonra ki sürecin 2019 seçimlerinin ya da yapılabilecek bir erken seçime hazırlanma dönemi olacağını kaydeden Karasu, “2019’da ülkemiz 19 Mayısın 100. Yılında ülkemizi her geçen gün bataklığa doğru sürükleyen AKP iktidarı ile bu ülkede gerçekten de ezilenlerin dışlananların ötekileştirilenlerin her geçen gün fakirleşen toplumumuzun seçimi olacaktır AKP 16 yıllık iktidarı döneminde her geçen gün çiftçimiz fakirleşmeye esnafımız fakirleşmeye iş adamımız batmaya devam etmektedir” dedi.

Sivas’ın AKP’ye verdiği büyük desteğe rağmen her geçen gün daha kötüye gittiğini savunan Karasu, “Her geçen gün ekonomisi daralan iş adamları batan insanların Sivas’tan göç etmek zorunda kaldığı bir şehir durumundadır. Bu kadar olumsuzluğun içinde 2019 seçimlerine giderken CHP olarak bizler önce kendi içimizde birliği beraberliği sağlayarak seçimleri ve örgütleri yenilenmiş 3-4 Şubatta kurultayımızı yaparak genel başkanımızla birlikte 2019 da ülkemizin bu bataklığa doğru sürüklenmesine son verecektir çünkü CHP zor dönemlerin partisidir” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

CHP SİVAS 36. İL KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”