“Sivas işsiz kenti” 

“Sivas işsiz kenti”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Sivas’ta devletin yaptığı fabrikalar vardı. Fabrikaları sattılar özelleştirdiler. Oralarda çalışan işçiler işten çıkarıldı. Üretim tesisleri vardı Sivas’ta ne oldu başka şehirlere götürüldü. Peki, özel sektörün yatırımı var mı hayır. Çocuklarınıza iş bulamıyorsunuz. Sivas işsizler kenti. Sivas göç ve emekli kenti” dedi.

“Sivas işsiz kenti”
“Sivas işsiz kenti” Sivas Memleket
Bu içerik 80658 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sivas’a gelerek ilk olarak esnaf ziyaretlerinde bulundu daha sonra partilileri ile mitingde bir araya geldi. Miting alanında partililerine seslenen Genel Başkan Meral Akşener, Sivas’taki gençlerin işsiz olduğunu, devlet yaptığı fabrikaların özelleştirildiğini veya başka yerlere götürüldüğünü söyledi.

Gençlerle ilgili büyük projelerinin olduğunu ifade eden Akşener, “Sivas’ta devletin yaptığı fabrikalar vardı. Fabrikaları sattılar özelleştirdiler. Oralarda çalışan işçiler işten çıkarıldı. Üretim tesisleri vardı Sivas’ta ne oldu başka şehirlere götürüldü. Peki, özel sektörün yatırımı var mı hayır. Çocuklarınıza iş bulamıyorsunuz. Sivas işsizler kenti. Sivas göç ve emekli kenti” dedi.

En heyecanlı toplantılardan birini Sivas’ta yaptıklarının altını çizen Akşener; “ Sivaslılar yedi düvele pabuç bırakmamışta bugünün güçlülerine mi pabuç bırakacak?. İşsizlik aldı başını gidiyor. Gençler iş bulamıyor. Üniversite mezunu her 4 gencin 2’si işsiz. Bazı bölgelerde ise mezun olan 4 gencin 3’ü işsiz. Bu çocuklara iş imkânı sağlayacağım dediğim zaman bana soruyorlar kaynak nerden bulacaksınız diye? Çaldıklarınızı geri alçağız bu çocuklara iş imkânı sağlayacağız. Hayvancılık ve tarım da ortadan kalktı. Hayvancılık ve tarıma teşvik vermek yerine tarla başına ekmeyin parasını alın demenin Türkiye kendine yeten bir ülke olmak vasfından çıkarıp sapla samanın ithal edildiği bir ülke haline getirildiği bir dönem yaşıyoruz. Çiftçinin elde ettiği ürün rayicine göre satın alınacağı Türkiye’yi hayal etmek mümkündür. Bunu bugün ki arkadaşlar yapmazlar çünkü o zaman çocuklarınız iş bulur ve kendi işinde çalışır. Çalıştığı takdirde de sorgulamaya başlar” ifadelerini kullandı.

‘İYİ PARTİ İKTİDAR OLSUN, TÜRKİYE İYİ OLSUN’

İYİ Parti Sivas İl Başkanı Av. Taha Çaykus ise, “Bizim bir hayalimiz var. Mevcut iktidar partisindekiler her zamanki gibi Sivaslılara söz verdi. Söz vermesine verdiler ama her zaman ki gibi tutmadılar. Biz Sivas’a ikinci devlet Üniversitesi’nin yapılmasını istiyoruz. İsmi de Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olsun” dedi.

Sivas’ın köylerine tarım ve hayvancılık yapılması için destek isteyen Çaykuş, “Sivas’a fabrikalar kurulsun işsizlik ortadan kalksın. Sivas üreten bir şehir olsun. Memurlar iktidarın değil devletin memuru olsun. Herkese eşit davransın. Memur, işçi, esnaf ve işveren de rahat nefes alsın. Herkes adil yargılansın. İYİ parti iktidar olsun Türkiye İYİ olsun. Biz size inandık ve güvendik. Bugün bu coşkulu karşılamayı yapan Sivaslılara teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Sivas işsiz kenti”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek