Silopi Şems-İ Sivasi Kur’an Kursunun temeli atıldı 

Silopi Şems-İ Sivasi Kur’an Kursunun temeli atıldı

Sivas İl Müftülüğü tarafından Silopi’de yaptırılacak olan Şems-i Sivasî Yatılı Kur’an Kursunun temeli atıldı.

Silopi Şems-İ Sivasi Kur’an Kursunun temeli atıldı
Silopi Şems-İ Sivasi Kur’an Kursunun temeli atıldı Sivas Memleket
Bu içerik 76726 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Geçtiğimiz yıllarda Şırnak Silopi İlçesinde gerçekleşen terör olayları nedeniyle kullanılmaz hale gelen Silopi İlçe Kur’an Kursunun yerine Sivas İl Müftülüğü tarafından yaptırılacak olan Şems-i Sivasî Yatılı Kur’an Kursunun temel atma töreni gerçekleşti. Silopi İlçesi Dicle Mahallesinde inşa edilen Kur’an Kursunun temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Sivas İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Silopi Kaymakamı Savaş Konak, İlçe Müftüsü Hüseyin Elçi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile diğer protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından törende konuşan Bakan Özhaseki, eğitimin önemine değindi. Eğitimin her işin başı olduğunu belirten Özhaseki, "Eğitimli olursa bir insan ve toplum, orada iyilik olur, kalkınma olur, zenginlik olur, nezaket olur, her türlü güzellik olur. Ama eğitim değil de cahillik dökülüyorsa bir yerden, gerilik, kabalık, hatta ve hatta ekonomide geriye gidiş orada başlar." dedi.

İl Müftüsü Şükrü Balkan’da burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “Geçtiğimiz yıllarda Silopi İlçesinde hainler tarafından gerçekleşen olaylar sonucu Kur’an Kursu zarar görmüş ve kullanılamaz hale gelmiştir. Bizlerde Sivas İl Müftülüğü olarak kardeş şehir projesi kapsamında buraya Şems-i Sivasî Kur’an Kursu adında bir yatılı kurs yaptırmak için Sivas’ta gerekli çalışmalara başladık. 4 kat üzerine, 2520 metrekare inşaat alanına sahip yatılı bir kurs yapacağız. Hamdolsun bugün geldiğimiz nokta ile kursumuzun temelini burada atıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde de açılışını yaparız.” dedi.

Konuşmaların ardından Müftü Balkan’ın yaptığı dua sonrası Kur’an Kursunun temeline ilk beton atıldı.

Silopi Şems-İ Sivasi Kur’an Kursunun temeli atıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü