1 ŞEHİR 4 MİMAR 

1 ŞEHİR 4 MİMAR

Sivaslı mimarlar; Yrd. Doç. Dr. Uğur Tuztaşı, Yrd. Doç. Dr. Ferhat Hacıalibeyoğlu, Sıddık Güvendi ve Doç. Dr. Ozan Önder Özener'in çeşitli kurumlar tarafından ödüllendirildiği mimari projeleri 'Bir Şehir Dört Mimar' adlı sergi açıldı.

1 ŞEHİR 4 MİMAR
1 ŞEHİR 4 MİMAR Sivas Memleket
Bu içerik 83909 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Şemsi Sivas-i İl Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen serginin açılışına, Sivas Valisi Davut Gül, İl Kültür ve Turizm Müdür Kadir Pürlü, Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce, katıldı. Açılışta konuşan Pürlü, “Sivas'ın dört kıymetli mimarının yer aldığını belirterek, "Bu mimarlar şehrimizin gururudur. Burada sergilenen projeler çeşitli kurumlar tarafından ödüllendirilen projelerdir. Bu serginin açılmasında vesile olan herkese teşekkür ediyorum. İlgi duyan herkesin bu sergiyi gezeceğine inanıyorum." dedi.

Mimarlık fakültesinin şehrin önemli bir kazanımı olduğunu ifade eden Pürlü, “ gelecekte şehrin ufkunu açacak böylesine daha güzel etkinliklerde buluşacağımızı temenni ediyorum” şeklinde konuştu.  Açılışın ardından konuklar sergiyi gezdi.

 

1 ŞEHİR 4 MİMAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”