“Kadını güçlendirmeye yönelik projeler hayata geçireceğiz” 

“Kadını güçlendirmeye yönelik projeler hayata geçireceğiz”

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Sivas Temsilcisi Semra Temurbaş Mavibulut; “Sivas’ta tamamen kadını güçlendirmeye yönelik projeler hayata geçireceğiz. Projelerle hedefimiz Türk aile yapısına uygun güçlü kadın ve bireyler yetiştirmek istiyoruz. Aileyi ayakta tutan kadındır. Kadın ne kadar bilinçli olursa gelecek nesiller ve toplumlarda bir o kadar güçlü olur” dedi.

“Kadını güçlendirmeye yönelik  projeler hayata geçireceğiz”
“Kadını güçlendirmeye yönelik  projeler hayata geçireceğiz” Sivas Memleket
Bu içerik 76796 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Sivas Temsilcisi Semra Temurbaş Mavibulut ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkan’ı Nuri Geneş’e çalışmaları hakkında bilgi veren Mavibulut, KADEM’in Türkiye ve diğer ülkelerdeki kız çocuklarını ve kadınları bilinçlendirmek için yola çıktıklarını aynı zamanda kadınları ekonomik, kültürel ve siyasal anlamda geliştirmek istediklerini söyledi.

Demokrasi ve anayasal haklar üzerine çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Mavibulut; “Sivas’ta tamamen kadını güçlendirmeye yönelik projeler hayata geçireceğiz. Projelerle hedefimiz Türk aile yapısına uygun güçlü kadın ve bireyler yetiştirmek istiyoruz. Aileyi ayakta tutan kadındır. Kadın ne kadar bilinçli olursa gelecek nesiller ve toplumlarda bir o kadar güçlü olur” dedi.

İnsanlığın yarısını oluşturan kadınların anneliğin yanında pek çok alanda fedakârca çalıştığının altını çizen Mavibulut; “bizim siyasetle hiç bir alakamız yok. Düşüncesi veya siyasi görüşü ne olursa olsun bütün kadınlara kapımı açık. KADEM sadece bir fikir derneği. Günümüzde kamuda, özel sektörde, ticarette, siyasette, bürokraside kadınlarımız önemli ve etkin roller üstlenmektedirler. Her geçen gün kadınlara verilen değer artmaktadır. Biz kadınlar olarak her alanda daha çok söz sahibi olmayı, vatanımıza değer katan ortak faydalarda farklılıklarımızı zenginlik sayarak birlik ve beraberlik ruhu oluşturmayı hedefliyoruz. Sivas ölçeğinde değerlendirdiğimizde iş dünyasında, ticarette, meslek edinme kurslarında her yıl artan kadın nüfusunu görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Geneş ise, Mavibulut’a çalışmalarında başarılar diledi.

a

“Kadını güçlendirmeye yönelik projeler hayata geçireceğiz”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”