Toprak kayması tespit edildi 

Toprak kayması tespit edildi

İçişleri ve Afet Komisyonu Başkanı Ersin Özkan, Sivas-Merkez Kolluca Köyü yolu üzerinde yeni yapılan menfezin kenar ve bazı kısımlarında çökme ve toprak kayması olduğunu gözlemlediklerini toprak kaymasının önlenmesi için sathi kaplama veya asfalt yapılması gerektiğini söyledi.

Toprak kayması tespit edildi
Toprak kayması tespit edildi Sivas Memleket
Bu içerik 81789 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İçişleri ve Afet Komisyonu Başkanı Ersin Özkan, Merkez Kolluca Köyünde yaşanan toprak kayması hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Komisyonlarına havale edilen konuyla ilgili yaptıkları araştırmalar hakkında bilgi veren Özkan; “Sivas-Merkez Kolluca Köyü yolu üzerinde yeni yapılan menfezin kenar ve bazı kısımlarında çökme ve toprak kayması tespit edildi” dedi.

Olay yerine giderek incelemelerde bulunduklarını vurgulayan Özkan; “Yapılan incelemede, Köy Muhtarlığı ve yol güzergâhını kullanan vatandaşların müracaatları neticesinde Özel İdare Yol Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tadilat ve tamiratların yapıldığı anlaşılmıştır. Ancak tadilat yapılan alanların sathi kaplama ve asfaltlama işlemi ile tamamlanması gerekli olup, yapılması halinde sorun giderilecektir. Sonuç olarak, konunun değerlendirilmek üzere raporumuzun İl İdaresine (Yol Şube Müdürlüğüne) gönderilmesi uygun görülmüştür” ifadelerini kullandı.

 

Toprak kayması tespit edildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü