Sağır’ın ağırlaştırılmış müebbedini istedi 

Sağır’ın ağırlaştırılmış müebbedini istedi

FETÖ darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan eski Sivas Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır'ın yargılanmasında devam edildi. Mahkemeye katılan Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal mütalaasında Sağır’ın ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılmasını istedi.

Sağır’ın ağırlaştırılmış müebbedini istedi
Sağır’ın ağırlaştırılmış müebbedini istedi Sivas Memleket
Bu içerik 91241 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

15 Temmuz darbe girişiminin ardından, adı darbecilerin listesinde sıkıyönetim komutanı olarak geçen eski Sivas Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır’ın yargı sürecinde sona yaklaşıldı. "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" ve "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçlamalarıyla yargılanan Sağır’ın, Sivas 2. Ağır Ceza Mahkemesinde son duruşmada, Vali Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın tanık olarak dinlendi.

Vali Davut Gül 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatarak Sağır’ın çok sakin olduğunu söyleyerek, ‘’Bana 'Ortada bir darbe yok. Böyle saçma sapan bir şey olamaz. Rahat olun' dedi. Sosyal medyadan yapılan çağrı sonrası meydanda büyük bir kalabalık oluştu. Sanık bu kalabalığın dağıtılması gerektiğini söyledi’’ dedi. Belediye Başkanı Sami Aydın’ın tanıklık ifadesinde ise; balkon konuşmasında Sağır’ın kolunu kaldırarak birlik mesajı vermek istediği, ancak Sağır’ın kolunu indirerek bu mesaja karşı çıkması dikkat çekti.

Sağır’ın duruşmasına katılan Başsavcı Murat İrcal, tanıkların dinlenmesinin ardından mütalaasını okudu. İrcal, sanık Sağır'ın "cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Mahkeme heyeti karar duruşmasını 20 Şubat 2018 tarihine erteledi.

Sağır’ın ağırlaştırılmış müebbedini istedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”