Din görevlilerine büyük iş düşüyor 

Din görevlilerine büyük iş düşüyor

Sivas Valisi Davut Gül, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası din görevlilerine daha fazla iş düştüğünü söyleyerek, ‘’ İnsanların din hizmeti bir ihtiyaçtır. Bu hizmeti en iyi diyanetten alması lazım” dedi.

Din görevlilerine büyük iş düşüyor
Din görevlilerine büyük iş düşüyor Sivas Memleket
Bu içerik 86607 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Vali Davut Gül, Sivas İl Müftülüğü Personel Toplantısına katıldı. İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, müftü yardımcıları, merkez ve köylerinde görev yapan din görevlileri bir araya geldi.

Toplantının açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, her ay düzenli olarak din görevlileri ile toplantı yaptıklarını belirterek merkez ve merkeze bağlı köylerde 335 camide 435 din görevlisi, 102 Kur’an kursunda ise 212 hocayla hizmetlerini sürdürdüklerini söyledi.

Vali Davut Gül de din görevlilerinin 5 bin lisans öğrencisine verdikleri 100 öğrenci bursuna desteğinden dolayı teşekkür ederek söze başladı. Müftülüğün madde bağımlıları ile ilgili çok güzel bir proje yürüttüğünü de hatırlatan Vali Gül, sosyal içerikli bu tür projelerin birçok faydası olduğunu dile getirdi. 15 Temmuz’dan sonra din görevlilerine daha fazla iş düştüğünü söyleyen Vali Gül, “Bizler kamu görevlisi olarak üzerimize düşeni hakkıyla yapmalıyız. İnsanların din hizmeti bir ihtiyaçtır. Bu hizmeti en iyi diyanetten alması lazım” dedi.

Din görevlilerine büyük iş düşüyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”