“Eksiklikler giderilmeli” 

“Eksiklikler giderilmeli”

Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Osman Budak, Zara İlçesi Şerefiye köyünde bulunan halı sahnın eksikliklerinin giderilmesi için 2018 yılı yatırım programına alınmasını, ya da 2018 yılında gelecek olan ek ödeneklerle eksikliklerin giderilmesini talep ettim.

“Eksiklikler giderilmeli”
“Eksiklikler giderilmeli” Sivas Memleket
Bu içerik 83705 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Osman Budak, Zara İlçesi Şerefiye köyünde bulunan halı sahanın eksikliklerinin giderilmesi için meclis üyelerinden destek isteyerek bütçeden onarım için para ayrılmasını talep etti.

Halı saha ile ilgili yaptığı araştırmaları rapor haline getirerek meclis üyelerine bilgi veren Budak; “Köyümüzün birçok yönden sosyal aktivitesini karşılayan bu tesisin en büyük eksikliği spor yapan sporcuların soyunma, wc, duş, dinlenme gibi ihtiyaçlarını karşılayacak bir yerin olmamasıdır. İl Özel İdaresi 2018 yılı Yatırım Programı yapılarak meclisimizde onaylandığından dolayı bu eksikliğin giderilmesi için 2018 yılı içerisinde gelebilecek ek ödenekler çerçevesinde değerlendirilmesi, ayrıca projelendirilerek Spor Toto gibi hibe programları olan kuruluşlara sunulması uygun görülmüştür” dedi.

Hazırlanan raporun değerlendirilmek üzere Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü’ne gönderilmesinin uygun olacağının altını çizen Budak; “Komisyonumuzca yerinde yapılan incelemede, 2012 yılında belde belediyesince yapılan 20x40 ölçülerindeki halı sahanın üzeri özel idare tarafından kapatılmıştır. Zara İlçesi Şerefiye Köyümüzde nüfus hareketleri özellikle yaz aylarında bin kişinin üzerine çıkmaktadır. Taşımalı eğitim ile birlikte 120’nin üzerine öğrenci bulunmaktadır. Söz konusu köyümüzde Jandarma, Sağlık Ocağı, PTT gibi resmi kurumlar vardır. Muhtarlığa tahsisli olan halı sahadan çevredeki 22 köyde yararlanmaktadır. Ayrıca ilçe merkezinden zaman zaman gelinerek maç yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

“Eksiklikler giderilmeli”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”