BUGÜN ÖĞRETMENİ VURAN O SİLAH YARIN TOPLUMUNA DÖNECEKTİR 

BUGÜN ÖĞRETMENİ VURAN O SİLAH YARIN TOPLUMUNA DÖNECEKTİR

İzmir’in Ödemiş ilçesi Kaymakçı Çok Programlı Lisesi müdürü Ahmet Kökmen’in, 2 öğrencisi tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürülmesi olayı sonrasında Şuurlu öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) olayı kınamak adına basın açıklaması yaptı.

BUGÜN ÖĞRETMENİ VURAN O SİLAH YARIN TOPLUMUNA DÖNECEKTİR
BUGÜN ÖĞRETMENİ VURAN O SİLAH YARIN TOPLUMUNA DÖNECEKTİR Sivas Memleket
Bu içerik 82462 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Geçtiğimiz gün İzmir’de Kaymakçı Çok Programlı Lisesi Müdürü, okulda yapılacak veli toplantısı öncesinde 2 öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmüştü. Olayın üzerine Sivas ÖĞ-DER yaşanan acı olayı kınadı.

ÖĞ-DER Sivas Şube Başkanı Fatih Gülmüş, yaptığı açıklama da gençlerin filmlerdeki, dizilerdeki, şiddet sahneleri oynadığı bilgisayar oyunlarındaki şiddet temelli içeriklerden etkilendiğini savundu. Gümüş, “Tasvip etmiyoruz ama öğretmen öğrencisinin kulağını çekti diye öğretmeni ve eğitimci adeta linç eden Basın Yayın ve kamuoyu maalesef Bu katliamı adeta görmezden gelmiş basit ve sıradan bir haber olarak görmüştür bu durumu da ÖĞ-DER olarak ayrıca kınıyor ve protesto ediyoruz” dedi.

Öğretmenlerin eğitim camiasında en zayıf halka olarak görüldüğünü ifade eden Gülmüş, “Öğretmenler olarak; öğretmenin tarihteki Şanlı şerefli ve itibarlı yerinin yeniden kazandırılması gerektiğini en yüksek perdeden bütün kamuoyu ve yetkililere ifade ediyoruz. Unutmayalım ki bugün öğretmenini müdürünü vuran silah yarın evde Anne babasına kışlada komutanına İş yerinde patron ve işverene Ne yani toplumun tüm kesimlerine dönecektir. Çok geç olmadan anne babalar toplumun tüm kesimleri eğitim camiasının üst makamları ve devleti yönetenler olarak derhal gerekli tedbirleri almalıyız. Öğretmeni aşağılayan rencide eden itibarsızlaştıran haber ve filmlerden süratle vazgeçmeliyiz” şeklinde konuştu.

Okulların terbiye mekânları haline getirilmesi gerektiğini savunan Gülmüş, “Talim terbiye insanlık için hayati derecede önemlidir. Talim ve terbiyenin gayesi kâmil insan yetiştirmektir bu hususta öğretmenlerimiz çocuklarımızın hem rehberi hem de rol modelidir. Biz öğretmenler üzerimizdeki büyük sorumluluğun her zaman farkında olarak öğrencilerimize Rabbimizi tanıtmalıyız” dedi.

ÖĞ-DER olarak amaçlarının Milli manevi ve tarihi değerler diğer tarafında bilim sanat teknoloji ile donanımlı Ümmet şuurunda insanları seven genç dinamik aşk iman ve heyecan ile dolu bir gençlik yetiştirmek olduğunu ifade eden Gülmüş, “Vatan millet ve Ümmet başta olmak üzere tüm insanlığın Saadet ve mutluluğunu düşünen ahlaklı kul hakkına riayet eden bir gençliği bir an önce yetiştirmek Özlem ve duygularıyla hepinizi saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Ayrıca Amerika'nın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını ve orada İsrail'in yaptığı vahşetleri kınıyoruz ve Kudüs'ün Coğrafi bir mesele değil imani bir mesele olduğunu ifade ediyoruz. Ve bu vesile ile Kudüs davamız Mescidi Aksa davamızın her zaman yanında olduğunu ifade ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”