SOYDER, Çıtır’la yoluna devam ediyor 

SOYDER, Çıtır’la yoluna devam ediyor

Soğuk Çermik Yöresi Yaptırma ve Yaşatma Derneği 5’inci Olağan Genel Kurul Toplantısını yaptı. Tek liste ile gidilen genel kurulda Başkanı İbrahim Çıtır güven tazeledi. Hedeflerini ve yeni projeleri hakkında bilgi veren Çıtır, bölgenin gelişmesi ve geleneklerin yeni nesillere aktarılması için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

SOYDER, Çıtır’la yoluna devam ediyor
SOYDER, Çıtır’la yoluna devam ediyor Sivas Memleket
Bu içerik 76879 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Soğuk Çermik Yöresi Yaptırma ve Yaşatma Derneği (SOYDER) 5 ‘inci olağan genel kurul toplantısını yaptı. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, Belediye Başkan Danışmanı Erdoğan Yuvacı, bölge muhtarları katıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda Başkan İbrahim Çıtır yeniden başkan seçildi. Genel Kurulda bir konuşma yapan Çıtır, ‘’Soğuk Çermik yöresi 4 Eylül barajı Köyleri derneğini devraldığımız günden bu güne kadar birçok projeye imza attık. Kendi bölgemizin geleneğini kültürünü yeni nesillere aktarma noktasında derneğimiz her zaman bir köprü vazifesi görmüştür. SOYDER bölgesinde, köylerde ve şehirde yaşayan insanlarımız her zaman vatanına milletine toprağına ezanına sadık kalan insanlar olmuşlardır. Sizlerin bizden istekleri talepleri var, bunları gücümüz yettiği oranda yerine getirmeye çalışıyoruz.

Dernek olarak şuana kadar çeşitli imkânsızlıklardan dolayı yapamadıklarımız var. İlerleyen süreçte sizlerin de desteği ile yapamadıklarımızı yapacağız. Yeni dönemimizde neler yapmayı hedefliyoruz; bir aya kadar yeni dernek binamıza taşınacağız. Köylerimizdeki çocuklar ve gençlerimize yönelik projelerimizi olacak. SOYDER’in güzelliğini aktarmak adına yeni programlar yapacağız. Yazın başlangıcında büyük bir festival düzenleyeceğiz. Şuanda 73 köyümüz var, 36 köyün de talebi var. Diğer derneklerle sık sık bir araya gelerek Sivas için neler yapmalıyız konusunda birlik beraberlik içerisinde görüşmelerimiz sürüyor’’ dedi.

SOYDER Çıtır’la yoluna devam ediyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek