Sivas’ta neler oluyor? 

Sivas’ta neler oluyor?

Sivas’ta sağlık ve bazı kamu kurumlarında yapılan ani görev değişiklikleri Sivaslıların aklında soru işareti bıraktı. Kurumlarda görev yapan birçok müdürün, yöneticinin görevden alınması veya çevre illere gönderilmesi ile ilgili il bürokratlarından açıklama bekleniyor. Geçici olarak görevden alınan ve boşta kalan bazı yöneticilerin ise Sivas’ta kalıp kalmayacağı belli değil.

Sivas’ta neler oluyor?
Sivas’ta neler oluyor? Sivas Memleket
Bu içerik 85343 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas’ta bazı kamu kurum ve kuruluşlarında aniden yaşanan görev değişiklikleri kamuoyunda merak uyandırmaya başladı. İlk olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaşanan ve kamuoyunda akıllarda soru işareti bırakan yer değişikleri ve görevden alınmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut, görevden alınmıştı. Aykut’un yerine ise Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Hasan Tan getirilmişti. Ani görev değişiklikleri daha sonra Sağlık kurumlarında yapılmaya başlandı. Sağlık Kurumlarında yönetici olarak görev yapan kişilerin yerleri aniden değiştirildi. En fazla yer değişikliği Sağlık Kurumlarında görev alan yöneticilerde yapılırken Sivas’ı yönetenlerin neden müdahale etmediği ve değişikliklerin neye göre yapıldığını sorgulamaması akıllarda soru işareti bıraktı. Yöneticiler neden görevden alındı ve başka illere gönderildi? Görev değişiklikleri neye göre yapıldı? Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Davut Vecdi Ersöz Gaziantep’e gönderildi. Sivas’a yeni atanan Sağlık Müdürü’nün ardından boşa çıkan Dr. Adil Kaya’nın görevlendirilmesinin yapılmadığı ve izinli olduğu da edinilen bilgiler arasında. Eski İl Halk Sağlığı Müdürü olan Levent Sağlam ise Hafik’te bir sağlık ocağında görevlendirildi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde Mali Hizmetler Başkanlığı görevini yürüten Muhammed Zahid Kaya ise Kastamonu Destek Hizmetleri Başkanlığı’na gönderildi. Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanlığı’na geçtiğimiz günlerde atanan Dr. Murat Yüksel ise kızağa çekildi. Nerede ne görev verileceği henüz netleşmedi. Numune Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Mahmut Aluç’un da görevden alınacağı öğrenildi. Sivas’ta ne oldu da bu kadar idarecinin görev yerleri değiştirildi? Şehri yönetenlerin yapılan görev değişiklikleri ile ilgili açıklama yapması bekleniyor?

 

 

Sivas’ta neler oluyor?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     0000-00-00 Yeni yapılanmada liyakatın ön planda tutulması bazılarını rahatsız etmiş görünüyor,eski alışkanlıklar eski de kaldı,hazmetmeleri gerekecek..
hasan akkaya     2017-12-18 Daha beter olsun sivas bunları hak ediyor sizin o yönetici dediğiniz kişiler sivası sağlıkta bu hale getirdiler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”