Bunun hesabını kim verecek? 

Bunun hesabını kim verecek?

Seyrantepe caddesinde hiçbir trafik düzenlemesi olmadığı için meydana gelen kazalar, mahalleliyi çileden çıkarttı. Bölgede son meydana gelen kazada babası ölen Turan Altınay ve mahalle sakinleri, Belediye Başkanı Sami Aydın’ı eleştirerek, ‘’Burası 20 yıllı mahalle. Senin kendi binanı diktiğin yerde, 15-20 gün içerisinde yapılan düzenlemeleri görüyoruz. Senin yapman gereken hizmetleri yapmadığın için başka insanlar niye hayatını kaybetsin’’ dedi.

Bunun hesabını kim verecek?
Bunun hesabını kim verecek? Sivas Memleket
Bu içerik 81337 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Seyrantepe mahallesi sakinleri, bölgeye hizmet yapılmadığını iddia ederek, bu nedenle kazalar meydana geldiğini söylediler. Özellikle akşam saatlerinde dışarı çıkmaya dahi korktuklarını söyleyen mahalle sakinleri, belediye Başkanı Sami Aydın’a seslenerek hizmet beklediklerini söylediler. Bölgede sık sık kaza yaşandığını belirten mahalle sakinleri, 20 yıldır kaldırım dahi yapılmadığından yakındılar. Seyrantepe caddesinde son olarak meydana gelen kazada hayatını kaybeden Ahmet Altınay’ın oğlu Turan Altınay, ‘’Buradaki insanlar oy kullanmış ve belediye başkanını seçmiş insanlar. Biz kazada babamızı kaybettik ve burada neredeyse her gün kaza oluyor. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın. Burada ne kaldırım var, ne bir trafik düzenlemesi var. Biz mahalleli olarak bu işe baş koyduk, gerekli her yere gideceğiz.

Sayın Sami Aydın, bizim ilimizin hizmet yöneticisisiniz. Senden hizmet bekliyoruz. Senin kendi binanı diktiğin yerde, 15-20 gün içerisinde dökülen asfaltları, yapılan kaldırımları, yapılan düzenlemeleri görüyoruz. Bizim burada evimizin fiyatı 50 bin lira ediyor diye mi burada hizmet yok? Kaza olabilir ama yetkililerin önlem alması lazım. Burada olması gereken kaldırım olmadığı için, yapılması gereken hizmet yapılmadığı için, senin yapman gereken hizmetleri yapmadığın için benim babam veya başka insanlar niye hayatını kaybetsin. Bu kazaya karışan araç sürücüsü belki görmedi bile yolda babamı.

Burası belediyenin değil mi? Oy toplarken kapımıza gelerek ‘hizmet vereceği’ diye oy istiyorsunuz. Başkanımız buraya gelsin bir akşam gelsin, çayımızı içsin birlikte bu yolda bir tur atalım görsün buraları’’ dedi.

Bunun hesabını kim verecek?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”