İş kazaları önlenemiyor 

İş kazaları önlenemiyor

İşçi Sağlığı ve İşçi Güvenliği Meclisinin verilerine göre Sivas’ta 2016 yılında 17 iş kazası ölümle sonuçlanırken, 2017 ilk 11 ayında ise 22 işçi iş kazası sonucu hayatını kaybetti.

İş kazaları önlenemiyor
İş kazaları önlenemiyor Sivas Memleket
Bu içerik 75647 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

İşverenler, yetkililer veya çalışanlar tarafından yeterince alınmayan önlemler nedeniyle meydana gelen “iş kazaları” her geçen yıl artarak devam ediyor. İşçi Sağlığı ve İşçi Güvenliği Meclisinin verilerinden derlenen bilgilere göre 2016 yılında iş kazaları nedeniyle 17 işçinin hayatını kaybettiği ilimizde, bu yılın Ocak-Kasım dönemleri arasında 22 kişi iş kazalarına kurban gitti.

İşçi Sağlığı ve İşçi Güvenliği Meclisinden derlenen bilgilere göre Sivas´ta en fazla iş ölümlerinin yaşandığı ay 5 kişi ile Ağustos olarak tespit edildi. İlimizde iş kazası nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı ay ay şu şekilde oldu: Ocak 3, Şubat 1, Mart 1, Nisan 3, Mayıs 1, Haziran 2, Temmuz 1, Ağustos 5, Ekim 2, Kasım 3. 11 ayda, 22 kişinin iş kazaları nedeniyle hayatını kaybettiği Sivas´ta sadece Eylül ayında iş kazası yaşanmadı.

Yazılı, görsel ve dijital basından elde edilen bilgilere dayanılarak hazırlanan verilere göre 2017’nin Ocak-Kasım döneminde iş kazaları nedeniyle ülkemizde hayatını kaybeden toplam işçi sayısı ise bin 851 olarak belirlendi.

İş kazaları önlenemiyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”