“Kırsala hizmet yapmak görevimiz” 

“Kırsala hizmet yapmak görevimiz”

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Mustafa Yüzüak, 2018 yılı yatırım programı kapsamında kırsala 21 milyon 200 bin liralık ödenek ayrıldığını, ayrılan ödeneğin Onarım, 1.Kat Asfalt, Asfalt Yama, Köprü, Sanat Yapısı, Kilit Parke, İçme Suyu ve Kanalizasyon işlerinde kullanılacağını söyledi.

“Kırsala hizmet yapmak görevimiz”
“Kırsala hizmet yapmak görevimiz” Sivas Memleket
Bu içerik 78504 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Mustafa Yüzüak, 2018 yılı Yatırım Programı bütçesinde ilçelerde yapılması gereken işlerin maliyeti ve önemine göre ödenek ayrıldığını söyledi.

2018 yılı Yatırım Programının mevzuatların öngördüğü şekilde yapıldığını vurgulayan Mustafa Yüzüak; “5302 sayılı İl Özel İdaresi Yasasının öngördüğü şekilde İlimiz kırsalına yol, köprü, sanat yapısı gibi ulaşım imkânlarının iyileştirilmesi, içme suyu, kanalizasyon, kilit parke, köy içi düzenleme gibi köylerin alt yapısına yönelik bakım onarım ve inşaat işlerini yapmak öncelikli görevimizdir” dedi.

Bütçe dağıtımında dengeli olmaya çalıştıklarının altını çizen Yüzüak; “Talep ve isteklerin haklı olarak çok olduğu ortamda hazırlanan Yatırım Programımız kaynakların en verimli şekilde kullanmak esasından hareketle bütçe ödenekleri dâhilinde, aciliyet ve gerekliliği temel esas olarak ele alınmış 17 ilçemize dengeli bir şekilde yatırımın dağıtılmasına dikkat ve özen gösterilmiştir. İlimiz coğrafyasının geniş olması yaklaşık 8 bin km yol ağı, 2 bine yakın köy ve mezramızın olması doğal olarak sorunlarında çokluğu nedeniyle taleplerinde çok olmasına neden olmaktadır. Tüm bu sorunların kısa sürede çözebilmek mümkün değildir. Ancak 5302 sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte İl Özel İdaresi tarafından ciddi yatırımların yapıldığı da bir gerçektir. Komisyonlarımız ve İdaremizin katkıları ile hazırladığımız ve meclisimizin takdirlerine sunduğumuz, 2018 yılı Yatırım Programında olan yatırımlar için İl Özel İdaresi bütçe ödenekleri çerçevesinde ayrılan paylar şu şekildedir Onarım 20 bin, 1.Kat Asfalt 7 milyon 359 bin 500 TL, Asfalt Yama 1 milyon 60 bin TL, Köprü 90 bin, Sanat Yapısı 1 milyon 602bin 440 TL, Kilit Parke 3 milyon 144 bin TL, İçme Suyu 4 milyon 8 bin 920 TL, Kanalizasyon 1 milyon 565 bin 140 TL, Tarımsal Sulama 2 milyon 350 bin olmak üzere toplam 21 milyon 200 bin TL’lik ödenek ayrıldı. Yatırım programımızın hazırlanmasında katkı ve destek veren Sivas Valisi Davut Gül olmak üzere İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya’ya, İdaremizin tüm Yöneticilerine ve Çalışanlarına, İl Genel Meclisi Başkanımıza ve İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ediyoruz. Hazırlanan 2018 yılı Yatırım Programının İlimize, İlçelerimize ve Köylerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

“Kırsala hizmet yapmak görevimiz”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”