Peygamberimizin razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz 

Peygamberimizin razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz

Lise ve ortaokul öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen Siyer-i Nebi yarışması tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak dün yapıldı. Sivas’ta sınava katılmak için toplamda 6 bin 672 öğrenci başvuru yaptı.

Peygamberimizin razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz
Peygamberimizin razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz Sivas Memleket
Bu içerik 75852 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Gençlerin, Peygamber’in mücadele hayatını ve güzel ahlakını anlayarak ve yaşayarak yeni bir dünya kurmaları gerektiğini öğretmeyi hedefleyen Siyer-i Nebi yarışması tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da dün gerçekleştirildi.

Anadolu Gençlik Derneği öncülüğünde yapılan yarışmada açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Sivas Şube Başkanı Bülent Şimşek Siyer-i Nebi yarışması ile gençlerin örnek nesil olmalarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Şimşek, “ Sevgili Peygamber’imizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek küçük bir katkıyı, en büyük bahtiyarlıkla kabul edenler bulunduğu müddetçe, Efendimiz hakkında daha birçok eser, program, yarışma düzenlenecektir. Bu bağlamda günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerekse dizilerle gençliğin ahlak ve maneviyatını tahrip etmekte. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz” dedi.

Tüm bu sebeplerle Siyer-i Nebi yarışması yaparak gençlerin Peygamberin hayatını okumasına vesile olduklarını ifade eden Şimşek, “ Bizler sevgili Peygamberimizin razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise Anadolu Gençlik Derneği tarafından yapılan bu yarışmayı oldukça anlamlı bulduğunu belirterek, “Şairin dediği gibi müjdecim kurtarıcım, efendim, peygamberim sana uymayan ölçü, hayat olsa teperim diye bizim için gençliğimiz için şiar olabilecek anlayışta gençlik yetiştirmek için peygamber efendimizi daha fazla tanımamız gerekiyor” dedi.

Altınsoy, “ Biz öğretmenlerin de en önemli rehberi olarak peygamber efendimizi anlamak anlatmak ve tanıtmak özellikle günümüzde birçok cahiliye âdetinin hızla yayıldığı bir dönemde peygamber efendimizin her alanda ki örnek yaşantısını anlamak için gençlerimize böyle bir yarışma düzenlemiş AGD.  Ben kendilerini tebrik ve teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sivas’ta yarışmaya lise kategorisinde 2 bin 264 başvuru, ortaokul kategorisinde ise 4 bin 606 başvuru olmak üzere toplamda 6 bin 672 öğrenci sınava girmek için başvuruda bulundu.  Merkezde 17 okulda ilçelerde ise 39 okulda olmak üzere toplamda 56 okulda sınav yapıldı. Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri 31 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi Programında takdim edilecek. 

Peygamberimizin razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”