VİTAMİN GÜNÜ 

VİTAMİN GÜNÜ

Öğrencilere meyveleri sevdirmek için vitamin günü etkinliği yapan Zübeyde Hanım Anaokulu’nun bu ay ki vitamin günü konusu muz oldu. Öğrenciler hem eğlendi hem meyvelerin faydalarını öğrendi.

VİTAMİN GÜNÜ
VİTAMİN GÜNÜ Sivas Memleket
Bu içerik 78255 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Zübeyde Hanım anaokulu, öğrencilerin gelişimine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda meyveleri sevdirmek ve tanıtmak amacıyla vitamin günü düzenlenen okulda öğrenciler eğlenerek meyvelerin faydalarını öğreniyor. Her ay yapılan vitamin gününün Aralık ayındaki teması “Seni yerim muz” oldu.

Vitamin günü etkinliği ile öğrencileri hem eğleniyor hem de meyvelerin yararlarını öğreniyor. Öğrencilerin sarı kıyafetler giydiği etkinlikte meyvelerin faydaları müzik eşliğinde anlatıldı Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Ahmet Çevik ve Müdür Yardımcısı sema Gülünay, düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi verdi. Çevik; “Okulumuzun yenilikçilik eğitimleri projesi kapsamında öğrencilerimizle beraber bu sene her meyvenin tanıtımıyla ilgili vitamin partisi düzenlenmektedir. Belirlemiş olduğumuz ay içerisinde vitamin partisinde çocuklarımıza sarı kıyafetler giydirip muzu sevdirmek amacıyla böyle eğlenceli bir program düzenledik. Çocuklarımızla ve öğretmenlerimizle bunu katarak çocuklarımızın meyveleri daha iyi tanımaları ve meyveleri sevmeleri konusunda yapmış oldukları bu çalışmadan dolayı hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Müdür yardımcısı Gülünay ise “Okulumuzda yürüttüğümüz yenilikçi projemiz kapsamında her ay vitamin partileri düzenliyoruz. Bu ay da partimizde muz meyvesini kullandık. Çocuklarımızda üzerine sarı kıyafetler giyerek okulumuza geldiler taçlar hazırladık onlar için ve sepetlere meyvelerimizi yerleştirdik süsleyip. Çocuklara meyveleri ve bu meyvelerin içerisindeki vitaminleri tanıtıyoruz. Çocuklara meyveyi sevdirmeyi amaçlıyoruz. Eğlenceli parti şeklinde geçirdik etkinliğimizi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

VİTAMİN GÜNÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek