“İyi bir sağlık hizmeti vermek için mücadele ediyoruz” 

“İyi bir sağlık hizmeti vermek için mücadele ediyoruz”

Sivas Numune Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Mahmut Aluç, Sivas numune Hastanesi’ndeki ameliyathanelerin sayısını artırdıklarını, servislerdeki sıkıntıların giderildiğini, vatandaşa daha iyi sağlık hizmeti verilmesi için mücadele ettiklerini söyledi. Aluç, Sağlık Bakanlığı tarafından yıllık olarak düzenli şekilde planlanan Kalite denetiminde Numune Hastanesi’nin 94 puan aldığını da sözlerine ekledi.

“İyi bir sağlık hizmeti vermek için mücadele ediyoruz”
“İyi bir sağlık hizmeti vermek için mücadele ediyoruz” Sivas Memleket
Bu içerik 68459 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Numune Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Mahmut Aluç, Sivas Numune Hastanesinde yönetici olarak göreve başladığı günden bugüne kadar vatandaşlara daha iyi sağlık hizmeti verilmesi noktasında mücadele ettiklerini söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yıllık olarak düzenli şekilde planlanan Kalite denetiminde numune Hastanesi’nin 2017 yılı için 94 puan aldığını vurgulayan Aluç; “2016 yılında puanımız 90,9 idi. Puanımızı artırdık. Yine tamamlayıcı tıp polikliniğimiz sertifikalandırılan bir anestezi hekimimizin sorumluluğunda hizmete açıldı. Bu birimde akupunktur, kupa-hacamat, proloterapi ve nöralterapi hizmetleri verilmekte” dedi.

Daha önce yetersiz ünit sayısına sahip olan kan alma ünitesini daha büyük bir alana taşıdıklarını da kaydeden Aluç; “Polikliniklerimizde hizmet veren EKG, tansiyon ölçümü, göz ölçümü, işitme testi, solunum fonksiyon testi ve sağlık kurulu gibi birimlerde sıramatik sistemi oluşturularak bu alanlardaki kuyruklar engellenmiş ve bekleme süreleri kısaltılmıştır. Genel bütçeden yaklaşık 140 hemşiremiz hizmete başlamış ve çeşitli birimlerde görevlendirilmişlerdir. Böylece personelimizin fazla mesaiye kalmasının önüne geçilmiştir. Döner sermayeden 28 adet klinik destek elemanı çalıştırılmaya başlanmıştır. Klinik destek elemanları yoğun bakım, ameliyathane, doğum salonu, palyatif bakım gibi özellikli birimlerde görevlendirilmiş ve hizmet kalitesinin artması sağlanmıştır. Ayrıca bakanlığımızdan izin alınarak 20 adet klinik destek elemanı alımı için ihaleye çıkılmıştır. Hastanemizde diğer illerden gelen hemşirelere yoğun bakım sertifikası verilebilmesi için hazırlıkları tamamlanmış ve bakanlığımıza başvuru yapılmıştır. 05-06-2017 tarihinden itibaren Evde bakım hizmetlerinin, hastanemiz dışında olan birimleri de Halk Sağlığı Müdürlüğünden devir alınmış ve tüm evde sağlık hizmetleri hastanemiz tarafından karşılanmaya başlanmıştır. Ana binamız mutfağında yaşanan kirli su drenaj sistemindeki arıza nedeniyle tüm mutfağımız bir günde istasyon ek binada bulunan mutfağa taşınmıştır ve halen de orada hizmete devam etmektedir. Hem hastalarımızın hem de çalışanlarımızın güvenliği için iş sağlığı ve güvenliği esas alınarak tüm merdiven boşluklarına bin 225 m2 güvenlik ağı çekilmiştir. Hastanemiz yanık ünitesinin kapasitesi 5 den 12 ye yükseltilmiştir” ifadelerini kullandı.    

 

               

 

 

 

“İyi bir sağlık hizmeti vermek için mücadele ediyoruz”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet demir     0000-00-00 Bunların hepsi yavuz orak in projeleri.Siz de iyi birşey yaptınız.yogun bakımdan yemekhaneye geçiş yaptınız onuda yaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”