“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı” 

“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Cem Evleri'nin ibadethane olarak tanınmasını ve Alevilere de genel bütçeden pay ayrılmasını talep etti.

“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı” Sivas Memleket
Bu içerik 74111 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Alevilerin Cem Evleri'nin ibadethane olarak tanınmasını ve Alevilere de genel bütçeden pay ayrılmasını Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’dan talep ettiğini söyledi

Taleplerinin karşılık bulup bulmayacağını merak ettiklerini vurgulayan Akyıldız; “Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın Diyanet İşleri Başkanlığıyla ilgili yaptığı konuşmada devasa bir bütçenin ayrıldığını, 7 milyar 774 milyon 183 bin liralık bir bütçenin ayrıldığını görüyoruz” dedi.

Aleviler için de bütçe ayrılmasını talep eden Akyıldız; “Bozdağ'a buradan soruyorum: Biraz önce Kur'an-ı Kerim'den ayet ve sureleri söyledi, ben de Fecr suresinin 25 ve 26'ncı ayetlerini hatırlatıyorum. Bu ülkede yaşayan milyonlarca Alevinin kul hakkını yiyerek nasıl gideceksiniz? AİHM'nin vermiş olduğu Cem Evleri’nin ibadethane olarak tanınması kararını uygulamayı düşünüyor musunuz? Bu bütçeden Alevilere de pay ayırmayı düşünüyor musunuz? Yine, Recep Akdağ'a ya da teşekkür ediyorum. Biraz önceki konuşmasında "Biz yüz yılda yapılmayanları yaptık." sözüne ben de katılıyorum. Bu Gazi Meclis yüz yılda ilk defa FETÖ terör örgütü tarafından bombalanmıştır. Bu itirafınızdan dolayı da teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”