“Geriatri servisimiz 195 yataklı olacak” 

“Geriatri servisimiz 195 yataklı olacak”

Sivas Numune Hastanesi bünyesinde 65 yaşın üzerindeki hastaların her türlü sorunlarının ele alınacağı 195 yataklı geriatri servisi açılacak.

“Geriatri servisimiz  195 yataklı olacak”
“Geriatri servisimiz  195 yataklı olacak” Sivas Memleket
Bu içerik 69410 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Numune Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Mahmut Aluç, “Sivas’ta açılacak olan Geriatri servisinde 65 yaş ve üstü bireylerin rehabilitasyonu sağlanacak. Spesifik bir iş olacak” dedi.

İlimizde sağlık hizmetlerinin daha kaliteli yürütülmesi noktasında çalışmaların yürütüldüğünü vurgulayan Aluç; “Şu an yatak kapasitesi 700 olan Sivas Numune Hastanesi, 250 yatak 3. blok ve 195 yatak da geriatri servisi ile birlikte bin 145 yatak kapasitesine ulaşacak. Geriatri servisinde 65 yaş ve üstü bireylerin sağlık sorunları, hastalıkları, sosyal hayatları, fonksiyonel yaşamları, yaşam kaliteleri, duygu durumu ve bilişsel sorunları ile ilgilenilecek. Geriatri servisimiz 195 yataklı olacak. Ayrı bir bina olarak yapılacak. Burada yaşlıların rehabilitasyonu sağlanacak. Fizik tedavi, kardiyoloji, nöroloji gibi bölümler olacak. Vatandaş burada yatacak, burada takip edilecek” ifadelerini kullandı.

“Geriatri servisimiz 195 yataklı olacak”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”