SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ 

SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ

İl Özel İdaresi Termal Turizm Bölgesi ilan edilen Sıcak Çermik’in içme suyu problemi çözüme kavuşturulduğunu duyurdu.

SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ Sivas Memleket
Bu içerik 74760 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

 

 

Sivas İl Özel İdaresi, Termal Turizm Bölgesi ilan edilen Sıcak Çermik’in içme suyu sorununu çözüme kavuşturdu.

Özel İdare,  Kalın köyü sınırları içerisinde yer alan, büyük yatırımlar yapılan ve yakın gelecekte önemli bir nüfusa sahip turizm alanı olması beklenen ‘Termal Turizm Bölgesi’nin, altyapı ve içme suyu sorununu ortadan kaldırdı.

Ayrıca, içme suyu hattında toplamda 16 bin 700 metre boru ile kaptaj, isale hattı, biriktirme deposu ve terfi binası, terfi binası enerji nakil hattı, terfi hattı ve 600 m³’lük içme suyu gömme deposu imalatları yapıldı. İçme suyu şebekesinin büyük bir bölümü tamamlanarak, hali hazırda bulunan binaların içme suyu ihtiyaçları karşılandı. 

Özel İdarenin yaptığı duyuruda, turizm bölgesinde alt kotlardaki ünitelerinde içme suyundan yararlanabilmesi için 150 m³’lük ek depo yapılarak şebeke ikiye bölündüğü ve bunun yanı sıra 29 adet yangın hidrantı montajı da gerçekleştirildi. Arıza durumlarında kolaylıkla müdahale edilmesi ve özellikle asfalt yolların zarar görmemesi için şebeke de buşakleli vana kullanıldığı bilgisi yer alıyor.

 

Bölgenin ihtiyacı olan suya kavuştuğunu söyleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Her zaman maddi ve manevi destekleri ile yanımızda olan Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’a, milletvekillerimize, çalışmalarımızı koordine eden Sayın Valimiz Davut Gül’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”