Bu kış beni sen giydir 

Bu kış beni sen giydir

Doğa Okulları sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça bahsettiriyor. Sivas Doğa Okulları Lise Müdürü Sema Güngör, “Öğrencilerimizi çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev almaları için destekliyor ve yönlendiriyoruz” dedi.

Bu kış beni sen giydir
Bu kış beni sen giydir Sivas Memleket
Bu içerik 72236 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

 

Sivas Doğa Koleji akademik başarıyla yetinmeyip öğrencilerinin yaşadığı ülkeye, topluma duyarlı bireyler olarak yetişmesine de büyük önem veriyor. Öğrenci Meclisleri önderliğinde sosyal sorumluluk projeleri geliştiren Doğa Okulları ‘Bu kış beni sen giydir’ projesi kapsamında kardeş okulu ile buluştu.

Sivas Doğa Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi Meclis öğrencileri bu yıl ikincisi düzenlenen sosyal sorumluluk projesi “Bu kış beni sen giydir.” kapsamında kardeş okul Ovacık Köyü İlköğretim Okuluna yardım kampanyasından elde edilen gelirlerle minik kardeşlerinin kışlık kıyafet ve 1 yıllık kâğıt ihtiyacını karşıladılar. Öğrencilerin hediyelerini adlarına ve bedenlerine göre hazırlayıp öğrencilerimiz, öğretmenleriyle birlikte hediyelerini bizzat kendilerine teslim etti.

Sivas Doğa Okulları Lise Müdürü Sema Güngör öğrencilerinin bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldığını belirterek  “Bir eğitim kurumu olarak, eğitimin sadece müfredat derslerini en iyi şekilde öğretmekten geçmediğinin bilinciyle hareket ediyoruz.  Bu nedenle yaşadığı topluma, ülkesine ve insanına duyarlı bireyler yetiştirmeye de en az akademik başarı kadar önem veriyoruz.  Öğrencilerimizi çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev almaları için destekliyor ve yönlendiriyoruz. Bunun ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimiz için çok önemli, geliştirici faaliyetler olduğuna inanıyoruz” dedi.

t-MBA eğitim modeli öğrencilerinin geleceğini inşa ederken, onların bizzat içinde oldukları bu tarz projelerle empati sahibi, farkındalığı yüksek, çevresine karşı duyarlı sosyal bireyler olarak yetiştirdiklerini kaydeden Güngör, “Bu sene ikincisini gerçekleştirdiğimiz ‘Bu Kış Beni Sen Giydir’ projesi kapsamında Kardeş köy okulumuz Ovacık İlköğretim Okulu öğrencilerinin kışlık giyim ve senelik kağıt ihtiyaçlarını karşıladık. Projenin her aşamasında t-MBA meclisinde görevli öğrenciler aktif olarak yer aldı. Ürünlerin teslim gününde oldukça duygulu anlar yaşayan öğrencilerimiz bir insanı mutlu etmenin anlatılmaz duygular yaşattığını dile getiriyorlar. Bu da doğru yolda olduğumuzun en güzel göstergesi. Öğrenci meclisimiz önümüzdeki günlerde  Yoksullara dayanışma haftası için çalışmalarına hızla devam ediyor” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

 

 

 

Bu kış beni sen giydir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”