“Üniversitemiz engelsiz bir Üniversite olma yolunda” 
Reklamı Geç
Advert
Advert

“Üniversitemiz engelsiz bir Üniversite olma yolunda”

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız; “Çok sayıda engelli kardeşlerimiz var ve bunların problemleri var. Problemleri halletmek bizim görevimizdir. Bunun için Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi’ni kurduk. Artık üniversitemiz ‘engelsiz bir üniversite’ olma yolunda devam ediyor” dedi.

“Üniversitemiz engelsiz bir  Üniversite olma yolunda”
“Üniversitemiz engelsiz bir  Üniversite olma yolunda” Sivas Memleket
Bu içerik 141 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Üniversitesinde Engelliler İçin Mevlit Kandili Programı Düzenlendi

Sivas Müftülüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği programa katılım oldukça fazla oldu. Programın açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Engelsiz bir üniversite için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Engellilerin rahat etmeleri noktasında Üniversite yerleşkesinde yapılan çalışmaların tamamlandığını vurgulayan Rektör Yıldız: “Gerçekten biz bu işe girdikten sonra gördük ki, çok sayıda engelli kardeşlerimiz var ve bunların problemleri var. Bu problemleri halletmek bizim görevimizdir. Bunun için Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi’ni kurduk. Bir yıldır burada çok güzel faaliyetler oluyor. Artık üniversitemiz ‘engelsiz bir üniversite’ olma yolunda devam ediyor." dedi.

İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan ise,"Mevlid-i Nebi Haftası içerisinde programlar icra etmeye çalışıyoruz. Çeşitli mekânlarda çeşitli kurum ve kuruluşlarla bu haftayı kutlamak için programlar yapıyoruz. Ama yaptığımız bütün programlar içerisinde bu program çok önemli ve çok ayrı bir yere sahip" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından görme engelliler tarafından Kur'an-ı Kerim okundu. Daha sonra engelliler tarafından ilahiler ve naatlar okunurken programda duygusal anlar yaşandı. Program, görme engelli Yasin Kızıl’ın kabartma yazıdan okuyarak yaptığı duanın ardından sona erdi.

Programa Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, KYK İl Müdürü Erdoğan Tunç, Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut, Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, bedensel, görme ve işitme engelliler ile birlikte öğrenciler katıldı.

 

“Üniversitemiz engelsiz bir Üniversite olma yolunda”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”