Vali Gül, Fedakâr öğretmeni tebrik etti 
Reklamı Geç
Advert

Vali Gül, Fedakâr öğretmeni tebrik etti

Eğitimde yaptığı projeler ve engelli öğrencisini 5 yıl boyunca evinden okula, okuldan evine taşıyan fedakâr öğretmen Hakan Eraslan, yılın öğretmeni seçilerek Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuğu oldu. Eraslan’ı makamında kabul eden Vali Gül başarı belgesi vererek eğitimde başarının devamını diledi.

Vali Gül, Fedakâr öğretmeni tebrik etti
Vali Gül, Fedakâr öğretmeni tebrik etti Sivas Memleket
Bu içerik 294 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Vali Davut Gül, engelli öğrencisini taşıyarak gösterdiği fedakârlık ve öğrencilerin eğitimine yönelik yaptığı projeler nedeniyle Cumhurbaşkanlığı tarafından Külliye’ye konuk olan Hakan Eraslan'ı makamında kabul ederek Başarı Belgesi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde 81 ilden davet ettiği öğretmenler arasında yer alan ve projeleri ile ilk 11’de yer alan 41 yaşındaki sınıf öğretmeni Hakan Eraslan Ankara'daki programın ardından Sivas'a döndü. Kılıçarslan İlkokulu'nda görev yapan öğretmeni tebrik eden Vali Gül, "Öğretmenlerimizin 24 Kasım'da Öğretmenler Günü’nü kutladık. Orada da sıkça gündeme geldi. Öğretmenlerimizin iyi yaptıkları uygulanabilir projeleri zaman zaman Milli Eğitime, kendi okullarına ve çeşitli yerlere veriyorlar. Hakan hocamızı da Sivas'ta başarılı ve özverili olarak belirleyip Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde başarılı öğretmenlerle ilgili düzenlenen toplantıya gönderdik. Hakan hocamız bu öğretmenlerden bir tanesi ama öğretmenlerimizden önemli bir kısmı büyük fedakârlık yaparak işlerini yerine getiriyorlar. Hakan hocamızın da dört tane projesi vardı. Bu projelerin dışında ayrıca bedensel engelli bir öğrencimizi ilkokulda 5 yıl boyunca evinden okula, okuldan eve götürdüğüne şahitlik ettik. Ankara'daki toplantıda da hem Başbakanımız hem Milli Eğitim Bakanımız çok yakından ilgilendi" dedi.

Başarı belgesini aldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden öğretmen Hakan Eraslan ise, "Mesleğimi çok seviyorum. Öğretmenliği çok seviyorum. Yeni projeler yapmak adına öğrencilerimle vakit geçirmeyi çok seviyorum. Öğrencilerimin gelişimi adına onlarla daha çok proje yapmayı hedefliyorum. Ortaya koyduğumuz projeler öğrencilerimize ve velilerimize okuma kültürünü aşılamak içindi. Hepsini sonuçlandırdık. Yeni projeler üzerindeyiz" diye konuştu.

Vali Gül Fedakâr öğretmeni tebrik etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”