Meclis öğretmenleri unutmadı 
Reklamı Geç
Advert

Meclis öğretmenleri unutmadı

İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmen olan meclis üyeleri Aytekin Kulmaç ve Fehmi Çevik’e çiçek takdim etti.

Meclis öğretmenleri unutmadı
Meclis öğretmenleri unutmadı Sivas Memleket
Bu içerik 3758 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclisi, öğretmenleri unutmadı. Meclis Başkanı Sedat Özata dün gerçekleşen oturumda 24 Kasım öğretmenler günü sebebiyle öğretmenlik görevinden emekli olan meclis üyelerine çiçek takdim etti.

Gündem dışı konuşmalarla başlayan toplantıda Meclis Başkanı Sedat Özata, “24 Kasım öğretmenler günü tüm öğretmenlerimiz için kutlu olsun. Bu mesleği icra edip şuan aramızda olan meclis üyelerimizin de öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Aytekin Kulmaç ve Fehmi Çevik’e çiçek takdim eden Özata; “Dünyada hiçbir meslek manevi olarak öğretmenlik kadar tatmin edici değildir. Öğrencilerimizin çalışkan, dürüst, topluma yararlı insanlar olması biz öğretmenlere verebilecekleri en güzel armağandır. Bir öğretmen mesleğe başladığı günden yaşamının sona erdiği ana kadar görevini yapmaya devam eder. Hatta öldükten sonra bile fikirleri öğrencileri aracılığıyla yaşamaya devam edecektir. Başöğretmen Atatürk, ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözleriyle öğretmenlere çok önemli bir misyon yüklemiştir. Ulu önder, modern Türkiye’nin inşasında öğretmenlere büyük görevler düştüğünü düşünerek ‘Ulusları kurtaracak olanlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenlerin onurlarına yakışan bir yaşam tarzının sağlanması gerekir. Mesleğini en iyi şekilde yapmaktan başka kaygılarının olmadığı, verilen sözlerin tutulduğu günlere kavuşmayı özlemle beklediğimizi belirtmeden geçemeyeceğim. Milli Eğitim Bakanının Sivaslı olması ilimiz için 24 Kasım’ı daha da anlamlı hale getirmiştir diye düşünüyorum. Umuyor ve diliyorum ki tüm öğretmenleri mutlu edecek müjdeleri vermeye ve hayata geçirmek Sivas bir bakana kısmet olur” ifadelerini kullandı. Diğer meclis üyelerinden Fehmi Çevik ise “Bizim dönemimizde imkânsızlıklar çoktu. Okul yıllarında pek çok imkânsızlıkla karşılaştık. Bugün ise baktığımız da gerek öğretmenlerimiz gerekse de öğrencilerimiz tüm imkânları bulabiliyor. 24 Kasım öğretmenler gününde eğitimcilerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

İNCE DAVRANIŞTAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM

Meclis Başkanı Sedat Özata’dan çiçek alan BBP İl Genel Meclis Üyesi Aytekin Kulmaç ise,

“24 Kasım Öğretmenler Günü 1984 yılından bu yana kutlanmakta. Öğretmen sadece bir günde hatırlanan değil hepimizin evinde kendimiz de dahil olmak üzere emeği bulunan kişilerdir. Dünden bugüne ülkenin kalkınmasında gençlerin yetişmesinde emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Meclis Başkanımız Sedat Özata’ya ve AK Parti Grup Başkanvekili Fikret Yıldırım’a da göstermiş oldukları ince davranıştan dolayı teşekkür ediyorum. 29 yıl görev yapmış olduğum, dağında, bayırında, köyünde büyük bir hayat. Emeği geçmiş bir öğrencimiz yolda gördüğünde hocam diyerek önünü ilikliyor ve elinizi öpüyorsa bundan büyük bahtiyarlık olmaz” dedi.

YENİ OKUL YAPTIRIRKEN KÖYLERE DAHA DİKKATLİ OLMALIYIZ

İl Genel Meclis Üyesi Fehmi Çevik de; “Tüm öğretmenlerimizin bu gününü kutluyorum. Bir şey aklıma geldi. Ben ilkokul birinci sınıfı bizim köyde birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sınıf birleştirilmiş olarak okudum. Kendi köyümde öğretmenlik yaptım. Kendi köyümde öğretmenlik yaparken birinci sınıfları iki şube olarak okuttuk. Şimdi ise bizim köyde birinci sınıf yok arkadaşlar. Üçüncü ve dördüncü sınıf birleştirilmiş, ikinci sınıf da müstakil. Şunu demek istiyorum. Yani köylerde gittikçe öğrenci azalıyor. Yeni okul yaptırırken köylere daha dikkatli olmalıyız” ifadelerine yer verdi.

EĞİTİM ALANINA KİM BİR KATKI SUNUYORSA ALLAH ONDAN RAZI OLSUN

Cumhuriyet Halk Partisi Grup başkanvekili Sadık Güller: “Hz. Ali ‘bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyerek eğitimin önemine vurgu yapmıştır. Nesillerimizi yetiştirecek kişiler de öğretmenlerdir. Bugün eğitim alanına kim bir katkı sunuyorsa Allah ondan razı olsun. 24 Kasım çok önemli bir gün. Öğretmen demek gelecek demek. Öğretmenlik çok kutsal bir görev. Öğretmenlerimiz, geleceğimizi inşa ediyor. Bu vesile ile başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatını kaybetmiş olan tüm öğretmenlerimize Allah’tan  rahmet diliyorum. Atanamayan öğretmenlerin bir an önce atanmasını istiyoruz”

TÜM ÖĞRETMENLERİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM

AK Parti Grup Başkan vekili Fikret Yıldırım ise, “Meclis üyesi emekli öğretmenlerimizin bu gününü tebrik ediyorum. Bunların nezdinde tüm öğretmenlerin ellerinden öpüyorum. Öğretmenliğin en büyük ayrıcalığı iyi eğitilmiş insanların yetiştirilmesine hizmet ederken topluma yön veriyor olmasıdır.  Bildiğiniz gibi Kuran’ın ilk emri ‘oku’ ayetidir. Bu İslam dininin öğretmene ne kadar önem verdiğinin bir başlangıcıdır. Yine İlim Çin’de de olsa arayıp bulunuz hadisi şerifi de yine eğitime ne kadar önem verildiğini gösterir”

ÖGRETMENLERİMİZİN ÖZEL GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis Üyesi Bekir Tanyıldız da; “Bugün 24 Kasım, yani öğretmenler günü. Benim için ayrı bir anlam ifade etmektedir bu gün. Birinci derecede yakınım 10 tane öğretmen ailesinin bir ferdiyim. Bu kutsal meslek mensuplarını, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü kutluyorum” 

 

 

 

 

Meclis öğretmenleri unutmadı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”