Sivas’ı gören üniversite istedi 
Reklamı Geç
Advert

Sivas’ı gören üniversite istedi

Sivas’a ikinci bir üniversite kurulmasına kesin gözüyle bakılırken, Sivas’ın bu atağı bazı illeri de harekete geçirdi. Mecliste bazı illerin vekilleri ikinci üniversite talebinde bulundu. AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin ise başka illerin üniversite istemesinin Sivas’a engel olmayacağını, Sivas Teknik Üniversitesinin kurulmasının kesin olduğunu söyledi.

Sivas’ı gören üniversite istedi
Sivas’ı gören üniversite istedi Sivas Memleket
Bu içerik 3224 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

 Sivas Teknik Üniversitesinin kurulması için hazırlanan proje tasarısı Milli Eğitim Komisyonundan geçerek meclise gönderildi. Meclis Genel Kurulunun onayını bekleyen tasarı hakkında açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, taslağın karara bağlanmasının kesin olduğunu söyledi. Şahin, ‘’Bizim, Sivas Teknik Üniversitesi projemiz var. Projeden öte kanun tasarımız var. Bu proje tasarı halinde meclise geldi, meclisten Milli Eğitim Komisyonuna gitti. Burada karar bağlandı ve kendi fakülteleri kurulacak. Yani Cumhuriyet üniversitesinden tamamen ayrı bir üniversite olacak. Bu da önemli idi. Sivas Teknik Üniversitesi başta 5 bin öğrenci ve 1750 personel kapasiteli planlanıyor. Şuanda mecliste, Genel kurulda bunun görüşülüp karar bağlanması kesin. Çünkü hükümet tasarısı. Şuana kadar hükümetin verip de kanunlaşmayan bir tasarısı yok’’ dedi.

ŞEHİRLER ‘BİZ DE İSTERİZ’ DEDİ

Sivas’ın ikinci bir üniversiteye kavuşuyor olması diğer illeri de harekete geçirdi. Mecliste bazı illerin vekilleri, temsil ettikleri şehirlere de ikinci üniversite kurulması talebinde bulundular. Talepleri değerlendiren Şahin, bu isteklerin Sivas’a ikinci üniversitenin kurulmasına engel olmayacağını belirterek, ‘’Gelinen noktada bizim ölçeğimizde bazı şehirler de ‘biz de üniversite istiyoruz’ dediler. Baktığımızda onların da şartları artık ikinci bir üniversiteye gerek görmüş. Ama onların ki teklif, Sivas’ın ki hükümet tasarısı. Kuvvetle muhtemel Kuzey Çevre yolumuzun olduğu bölgede geniş bir kampüste inşallah Sivas Teknik Üniversitesi. Diğer illere üniversite verilir mi verilmez mi bilemem ama Sivas Teknik Üniversitesi her halükarda kurulacak’’ dedi.

Sivas’ı gören üniversite istedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor