Üniversitenin borcunu vatandaş ödeyecek 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Üniversitenin borcunu vatandaş ödeyecek

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, hastanenin 101 milyon liralık borcunun devlet tarafından ödemesi için girişimler yaptığını söyledi. Konuyla ilgili görüşmelerden söz eden Yıldız, ‘’Başbakanımızla görüştüm. Sağlık Bakanımızda devletin bu borcu ödeyebileceğini söyledi’’ dedi. Vatandaş ise hastanenin borcunun, devlet kanalı ile yine vatandaş tarafından ödeneceğinden yakındı.

Üniversitenin borcunu vatandaş ödeyecek
Üniversitenin borcunu vatandaş ödeyecek Sivas Memleket
Bu içerik 4494 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nin borçları hakkında bir açıklama yapan Üniversite Rektörü Alim Yıldız, borcun devlet tarafından ödenmesi için girişimler yaptıklarını söyledi. Yıldız verdiği bir röportajda, yönetimi 92 milyon liralık borçla devraldıkları ve bu borcun kapatılması için siyasi girişimlerde bulunduklarını belirterek, ‘’Milletvekillerimiz ile bu konuları konuşuyoruz. Milli Eğitim Bakanımız ile görüşüyoruz. Bunun yanı sıra Başbakanımız ile görüştüm. Hastanesi bulunan 40 üniversitenin rektörü, YÖK Başkanı ile birlikte Sağlık Bakanını ziyaret ettik. Orda bu durumdan bahsettik. Neden 40 hastanenin borcu var diye konuşuldu. Sağlık Bakanımızda devletin bu borcu ödeyebileceğini söyledi’’ dedi.

Vatandaşlar ise borcun yine vatandaşlar tarafından ödenecek olmasına tepki göstererek, ‘’Hastanelerin zarar etmesine sürekli kulplar takılıyor. Bu ülkede özel hastaneler de var ve zarar eden yok. Yönetimlerin kendi hataları, kendi zararları devlete maloluyor. Dolayısıyla bu vatandaşın cebinden çıkıyor. Üniversitedeki liyakatsizlik almış başını gidiyor. Bu şekilde borç tabi ödenmez ve artar. Yine olan vatandaşa oluyor’’ dediler.

Üniversitenin borcunu vatandaş ödeyecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YİĞİT     2017-11-22 İlyas Dökmetaş'ta ciddi bir borçla devraldı ve borçsuz devretti. İnanmayan araştırsın. Biz şehir olarak ne yaptık. Gelen gideni aratır diye boşuna dememişler. Günaydın sivas
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”