ALMANYA’DAN SİVAS’A UZANAN KALİGRAFİ SEVDASI 
Reklamı Geç
Advert

ALMANYA’DAN SİVAS’A UZANAN KALİGRAFİ SEVDASI

Almanya’dan Sivas’a gelen Kaligrafi Sanatçısı Alparslan Selçuk Gür, hem kaligrafi eserler yapıp satıyor hem de isteyenlere gönüllü olarak Kaligrafi Sanatı öğretiyor. Gür, “ Bu sanata Sivas’ta gereken değer çokça veriliyor bundan oldukça memnunum” dedi.

ALMANYA’DAN SİVAS’A UZANAN KALİGRAFİ SEVDASI
ALMANYA’DAN SİVAS’A UZANAN KALİGRAFİ SEVDASI Sivas Memleket
Bu içerik 2761 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Almanya’da yaşadığı dönemlerde Kaligrafi sanatına merak salan ve orada Reinhard Tromp isimli Kaligrafi ustasından bu işi öğrenen Gür Almanya’da uzun yıllar bu sanatın eğitmenliğini yapmış. Gür, “ Bu sanata merakım oldukça fazlaydı 2003 yılında Almanya’ya taşınmıştım. Orada Kaligrafi Ustası Reinhard Tromp’tan eğitim aldım daha sonra kendim dersler vermeye başladım. Almanya’da Türklere ait olan  Diyanet Camilerinin sosyal binalarında  kaligrafi kursları verdim” ifadelerine yer verdi.

Bu sanatı icra etmekten oldukça memnun olduğunu dile getiren Gür aynı zaman da hediyelik eşya dükkânı işletiyor.  Satışa sunduğu birçok özel hediyelik eşyanın yanı sıra kendi imal ettiği, gravür sanatı örneği, karakalem, ahşap boyama ve çini boyama gibi kişiye özel birçok hediyelik eşya tasarlıyor.

İsteyen herkese gönüllü olarak kaligrafi eğitimi verebileceğini belirten Gür, “ Bu işi öğreten kişilerin işinin ehli olması taraftarıyım çünkü bu sanat göze hitap eden oldukça önemli bir sanat” şeklinde konuşu.

ALMANYA’DAN SİVAS’A UZANAN KALİGRAFİ SEVDASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor