Görevim Sivas halkına hizmet etmek 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Görevim Sivas halkına hizmet etmek

Halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla Sivaslılara hizmet eden Sivas Valisi Davut Gül: “Sivaslılar hizmetin en iyisine layık. Valilik geçici bir görev. Valilik makamını olağanüstü olarak göstermemek lazım. Sivas halkına hizmet etmek benim görevim” dedi.

Görevim Sivas halkına hizmet etmek
Görevim Sivas halkına hizmet etmek Sivas Memleket
Bu içerik 2483 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Valisi Davut Gül, “Sivaslılar hizmetin en iyisine layık. Sivaslılar gerçekten bunu hak ediyor. Türkiye’nin birçok yeri böyle ama özellikle Sivas insanının devlete, bayrağa bağlılığı, çalışkanlığı, dürüstlüğü hizmeti almayı hak eden bir durum” dedi.

Sivaslılara hizmet amacıyla mesai gözetmeksizin çalışan Gül: “Yaklaşık 1,5 yıldır Sivas’ta görev yapıyorum. Valilik geçici bir görev. Valilik makamını olağanüstü olarak göstermemek lazım. Sivas halkına hizmet etmek benim görevim. Salı ve Perşembe günleri randevu isteyen herkesle görüşüyoruz. Randevuya 70-80 kişi geliyor. Randevu isteyip de benimle görüşemeyen 1 kişi olmamıştır. Sivas’ta vali ile görüşmek isteyen herkes 1-2 gün sabretmişse mutlaka görüşmüştür. Vatandaşların taleplerini dinleyip yapabileceğimiz işleri yaparız diyoruz, yapamayacağımız işleri de yapamayız diyoruz. Yani yapmayacağımız şeyi yaparız deyip vatandaşı hayal kırıklığına uğratmıyoruz. Vatandaşın sorunlarını olabildiğince çözmeye çalışıyoruz. Talepler genellikle istihdamla, sosyal yardımlarla ilgili. Bazen de bizi aşan sorunlar oluyor. Valilik makamındaki görüşmeler dışında köylerde halkla buluşuyoruz. Biz bu toprakların insanıyız. Bu topraklarda doğduk ve bu topraklarda öleceğiz. Görev yaptığımız süre içerisinde bizi yetiştiren, okutan bu devlete bu millete çalışarak karşılığını vermemiz lazım” ifadelerini kullandı.

 

Görevim Sivas halkına hizmet etmek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”