Gerçeğini aratmadı 
Reklamı Geç
Advert

Gerçeğini aratmadı

Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde doğal afet olaylarına ilişkin olarak her yıl düzenlenen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Gerçeğini aratmadı
Gerçeğini aratmadı Sivas Memleket
Bu içerik 4480 kez okundu.

HABER MERKEZİ

Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Sivas 112 Acil Servis İl Müdürlüğüne bağlı ekipler ile Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde yangın tatbikatı gerçekleştirildi. İtfaiye ekipleri, 112 acil servis çalışanları ve hastane idari personelinin de katıldığı tatbikat, yangının hastane bölgesinde her an oluşabilecek anestezi yoğun bakım ünitesinde başlatıldı. Tatbikatta yaralanan personele itfaiye ekipleri ve acil sağlık görevlileri tarafından anında müdahale edildi.

Tatbikatın ardından Başhekimlik önünde oluşturulan sakin bölgede itfaiye yetkilileri tarafından hastane personeline yangın söndürme tüpünün kullanımı ve anında müdahale ile ilgili uygulamalı olarak kısa bir sunum gerçekleştirildi. Hastane Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Gökhan Arslan yaptığı açıklamada, “Her yıl gerçekleştirdiğimiz yangın tatbikatımızı bu yılın sonunda da başarıyla gerçekleştirdik. Geçen yıla nazaran daha geniş bir tatbikat oldu. Personelimiz yılda iki kez olmak üzere gerekli eğitimlerini tamamladılar ve tahliye işlemlerini başarıyla gerçekleştirdiler. Yaralılarımız ambulansla en yakın acil servis girişinden taşındı. Bu tatbikat, yangında ne yapacağımızı belirlemek, standartlarımızı görmek ve personelimizin özellikle yangın konusunda dikkatini çekmek amacıyla yapıldı.” dedi.

Gerçeğini aratmadı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”