Her 522 kişiye bir doktor düşüyor 
Reklamı Geç
Advert

Her 522 kişiye bir doktor düşüyor

Sivas, sağlık personeli başına düşen kişi sayısı konusunda şanslı iller arasında yer aldı. Türkiye’de 557 kişiye bir doktor düşerken ilimizde bu rakam Sivas’ta 522 kişi olarak tespit edildi.

Her 522 kişiye  bir doktor düşüyor
Her 522 kişiye  bir doktor düşüyor Sivas Memleket
Bu içerik 2541 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sağlık alanında yapılan yatırımların ardından Sivas’ta her 522 kişiye 1 doktor düşüyor. Sivas bu konuda Türkiye ortalamasında iyi bir noktada. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğü, aralarında Sivas’ın yanı sıra Kayseri ve Yozgat illerinin de çeşitli alanlarda değerlendirildiği geniş kapsamlı çalışmayı yayımladı. Çalışmada, TR72 Bölgesi’nde yer alan illerin sağlık konusundaki kıyaslamasına da yer verildi. TÜİK Kayseri Bölge Müdürlüğü’nün çalışmasından derlenen bilgilere göre, ilimizde sağlık personeli başına düşen kişi sayısı sevindirdi. Sivas’ta her 522 kişiye bir doktor düşerken her 469 kişiye de bir hemşire düştü. Türkiye’de ise her 557 kişiye bir doktor düşerken her 515 kişiye de bir hemşire düştü.

TR72 Bölgesi’nde yer alan Kayseri’de ise her 536 kişiye bir doktor düşerken her 461 kişiye de bir hemşire düştü. Yozgat’ta hekim başına düşen kişi sayısı 710 iken hemşire başına düşen kişi sayısı da 484 olarak belirlendi.

Her 522 kişiye bir doktor düşüyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”