Ülkeleri kültür ayakta tutar 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Ülkeleri kültür ayakta tutar

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy okul müdürleri ile bir araya geldi. Altınsoy, ‘’Ülkemizin her tarafında bir mücadele var. Bu mücadeleyi askerimiz, polisimiz bir yerde yaparken, bizler de okullarda yapıyoruz. Ülkeler silahla, kılıçla fethedilir ama kalemle, kültürle ayakta durur’’ dedi.

Ülkeleri kültür ayakta tutar
Ülkeleri kültür ayakta tutar Sivas Memleket
Bu içerik 4413 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy başkanlığında, 3. Bölge Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, bölge okul müdürleri toplantılarının okullar arasındaki koordinasyonu geliştirmek ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Altınsoy; “Sayın Valimizin talimatlarıyla birlikte aynı zamanda özel okullarımızın imkânlarından da yararlanarak, özel-resmi okul işbirliğini de tesis etmiş olacağız” dedi.

Okul müdürlerinin çok önemli bir görevi ifa ettiklerini belirten Altınsoy, ülkelerin silahla, kılıçla fethedileceğini ancak kalem ve kültürle ayakta durabileceğini söyledi. Öğretmenlerin ve okul müdürlerinin bu noktada büyük bir sorumluluğu bulunduğunu belirten Altınsoy; “İyi ki varsınız. Biz, sizlerle beraber varız. Sizler olmasanız bizim bir önemimiz, değerimiz yok. Milli Eğitimin yükünü çeken, okul müdürlerimizdir. Okul Müdürlerimiz kale komutanlarımızdır. Ülkemizin her tarafında bir mücadele var ki bu mücadele bu ülkede bitmez. Yüz sene önce de bitmemişti, yüz sene sonra da bitmez, şimdi de bitmiyor. Tarihi geçmişimiz, üstlenmiş olduğumuz misyon, inancımız ve jeopolitik konumumuz olduğu müddetçe öyle görünüyor ki ülkemizin şer güçlerle kavgası devam edecek. Ama inanacaksın ve mücadele edeceksin. Bizim işimiz de bu. Sonuçta bu dünya geçici bir dünya... Allah, ahirette kazanıp kazanmadığına değil, oyunu nasıl oynadığına bakacak. Sen bu dünyada verilen görevi yaptın mı yapmadın mı? Zafer Allah’a aittir. Dolayısıyla biz de elimizden gelen mücadeleyi yapmak zorundayız. Bu mücadeleyi askerimiz, polisimiz bir yerde yaparken, bizler de okullarda yapıyoruz.  Kalem kılıçtan keskindir. Ülkeler silahla, kılıçla fethedilir ama kalemle, kültürle ayakta durur’’ dedi.

Ülkeleri kültür ayakta tutar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor