ÇİRKİN SALDIRIYI YAPANLAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI 

ÇİRKİN SALDIRIYI YAPANLAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI

Kent Konseyinden Sivas Şehit Aileleri Ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneğine ziyaret. Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce, “81 vilayetin tamamı bir vücut ise Ankara’da ki Sivas’ı Sivas’ta ki İzmir’i derinden etkiler. Bu çirkin saldırı bizi derinden etkiledi.” dedi.

ÇİRKİN SALDIRIYI YAPANLAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI
ÇİRKİN SALDIRIYI YAPANLAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI Sivas Memleket
Bu içerik 3199 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

 

Geçtiğimiz gün Ankara’da trafik magandaları 2'si gazi 6 kişilik aileyi darp etmesi oldukça tepki çekti. Konu ile ilgili Sivas’ta da Kent Konseyi ve Belediye meclis üyeleri Sivas Şehit Aileleri Ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneğine ziyarette bulunarak olayı kınadı. Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce, “Yeniden görev tazeleyen Mustafa başkanıma hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak için geldik programımızda vardı fakat daha öne aldık.  Malum bildiğiniz üzere 2 gün önce Ankara’da gazilerimize yönelik çirkin bir saldırı yapıldı. 81 vilayetin tamamı bir vücutsa Ankara’da ki Sivas’ı Sivas’ta ki İzmir’i derinden etkiler. Bu çirkin saldırı bizi derinden etkiledi. Ülkenin bulunduğu durum ortada askerimiz polisimiz 81 vilayetin her köşesinde bir mücadele veriyor. Biz onlara ancak manevi destek verebiliyoruz bu bağlamda yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Şehit Aileleri Ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal ise bu hain saldırıyı yapanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini belirterek, “Yapılan çirkin saldırıyı tabii ki bizler de nefret ve şiddetle kınıyoruz. Biz gazilerimizin, gerçekten bu ülkenin terörle mücadelesinde olsun Kurtuluş Savaşı’nda olsun, Kore’de olsun, Kıbrıs’ta olsun mücadele için gittiler.  Gazilerimizin kimisi kolunu kaybetti kimisi bacağını kaybetti kimisi diğer uzuvlarını kaybetti ama bu kahramanlarımızın bir amacı vardı bu amacı bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için canlarını verdiler kanlarını verdiler ve uzuvlarını kaybedip tekrar ailelerine ve yuvalarına döndüler. Tabii ki millet olarak bizler bu kahramanlarımıza sahip çıkmamız lazım bu kahramanlarımızın dertleriyle dertlenmemiz sorunlarıyla sıkıntılarını paylaşmamız gerekiyor. Bu hainlere karşı gereken her türlü cezai müeyyidesinin yapılmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

ÇİRKİN SALDIRIYI YAPANLAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR