10 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanıyor 

10 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanıyor

Sivas’ta çöpler enerjiye dönüşmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Aydın, “ Çöp ayrıştırma tesisi ile 10 bin hanenin elektrik ihyacını karşılıyoruz” dedi.

10 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanıyor
10 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanıyor Sivas Memleket
Bu içerik 5035 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas’ta vahşi çöp depolama alanı gitti yerine 10 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayan çöp ayrıştırma tesisi geldi. Belediye Meclis üyeleri, Kent Konseyi ve basın mensupları ile çöp ayrıştırma tesisini gezerek bilgi aldı.

Tamamlanma aşamasında ki tesiste konuşan Aydın, “ burası yaklaşık 2 buçuk yıl öncesine kadar vahşi depolama şeklindeydi. Bu bölge bırakın böyle gezmeyi biz çizmelerle buraya girmekte zorlanıyorduk oysa şimdi gayet temiz bir görüntüye kavuştu ilerde loblar tamamlandıkça ağaçlandırmalar yapılacak yeşil bir alana kavuşacak.” dedi.

Belediye olarak buraya yıllık olarak ciddi bir para harcadıklarını belirten Aydın, “ Bu çöplerin düzenli hale gelmesi için şimdi burayı özelleştirdik hem firma bu alanın düzenlenmesini kendisi sağlıyor dolayısıyla belediyeden herhangi bir harcamaya ihtiyaç kalmıyor. Ayrıca biz gerek enerji üretiminden gerekse bu geri dönüşümden de belediye olarak da belli bir ücret alıyoruz. Hem düzenli bir depolama alanına kavuşmuş olduk hem de belediyemiz belli bir gelire kavuşmuş oldu hepsinden önemlisi bu evsel atıkların önemli bir kısmı ülke ekonomisinde katkı olarak dönüyor mesela enerji üretme tesisimizde 10 bin hanenin enerjisine yetecek şekilde enerji üretiliyor” ifadelerine yer verdi.

10 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”