BAŞKAN AYDIN, CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ: İLK YÜZ OTOMOBİLİ BİZ ALIRIZ 
Advert

BAŞKAN AYDIN, CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ: İLK YÜZ OTOMOBİLİ BİZ ALIRIZ

Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın girişimleriyle yerli otomobil üretimi için düğmeye basarken, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise otomobilin fabrikasının Sivas’ta kurulması için düğmeye bastı. Başkan Aydın, ‘’Fabrikanın Sivas'a kurulması halinde arazi bizden, alt yapı bizden. Ayrıca ilk 100 Otomobili de Sivas olarak biz alacağız’’ dedi.

BAŞKAN AYDIN, CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ: İLK YÜZ OTOMOBİLİ BİZ ALIRIZ
BAŞKAN AYDIN, CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ: İLK YÜZ OTOMOBİLİ BİZ ALIRIZ Sivas Memleket
Bu içerik 6976 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Türkiye'nin 60 yıllık rüyası olan yerli otomobil üretimi gerçek oluyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Beş firma, yerli ve milli otomobil üretimi için düğmeye bastı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019’da prototipi tamamlanacak olan ve 2021’de de satışının yapılacağı yerli otomobilin ilkine de talip olduğunu açıkladı.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise projenin önemine değinerek, fabrikanın veya fabrikanın bir bölümünün Sivas’a kurulmasını istedi. Aydın sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklamada, ‘’Fabrikaya Talibiz. Yerli ve Milli Otomobilimiz Ülkemize milletimize hayırlı olsun. Bu millet bu babayiğitlere sonuna kadar sahip çıkacaktır.

Sivas olarak bizde fabrikayı ya da bir kısmının Sivas'a kurulması halinde arazi bizden, alt yapı bizden. Ayrıca ilk 100 Otomobili de Sivas olarak biz alacağız. Ülkemizin her karış toprağı bizim. Ancak İlk uçağı üreten Nuri Demirağ'ın topraklarında üretiliyor olması ayrıca bir onur ve özellik olacaktır. Allah hayırlı uğurlu etsin inşallah’’ dedi.

BAŞKAN AYDIN CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ: İLK YÜZ OTOMOBİLİ BİZ ALIRIZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sedat     2017-11-05 Başkan sen oturda şu kaleyi hallet, trafiği hallet, sebze halini hallet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR