Üniversitenin borçları TBMM’nin gündeminde 

Üniversitenin borçları TBMM’nin gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Cumhuriyet üniversitesinin bulunduğu durumdan kurtarılması için Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi vererek Üniversitenin maddi olarak acilen desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Üniversitenin borçları TBMM’nin gündeminde
Üniversitenin borçları TBMM’nin gündeminde Sivas Memleket
Bu içerik 6479 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Cumhuriyet Üniversitesi’nin bulunduğu borç batağından kurtarılması ve başka hastanelere tayin isteyen doktorların Cumhuriyet Üniversitesi’nde görevine devam etmesine yönelik soru önergesi verdi.

Cumhuriyet Üniversitesinin durumunu sık sık Meclis gündemine taşıyan Akyıldız: “Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nin 90 Milyon TL civarındaki borcu nedeniyle doktorların performans primlerinin ödenemediğini ve bu sebeple doktorların daha iyi imkânlarda çalışmak için özel sektöre geçtiğini veya başka illerdeki hastanelere geçmek için tayin istediklerini belirterek, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na soru önergesi verdim” dedi.

Vermiş olduğu soru önergesi hakkında bilgiler veren Akyıldız: “Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nin 90 Milyon TL civarındaki borcu nedeniyle malzeme tedarikçileri malzeme vermez oldu. Üniversite’ye yeterince kadro açılmadığı için Akademik Personel Alımı yapılamamakta ve birçok bölümde kadro sıkıntısı yaşanmaktadır. Ayrıca Tıp Fakültesi Hastanesi’ne malzeme veren firmalar da alacaklarını tahsil edemedikleri için hastaneye malzeme vermek istemiyorlar denilmektedir.’’ diyerek, Başbakan Binali Yıldırım’a şu soruları yönelttim. Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nin toplam 90 Milyon TL civarındaki borcunun kapatılabilmesi ve doktorların performansa dayalı primlerinin ödenebilmesi için yapmış olduğunuz bir çalışma var mıdır? Birçok üniversiteye akademik personel alımı imkânı sağlanırken neden Cumhuriyet Üniversitesi’ne kadro imkânı sınırlı sayıda tanınmaktadır? Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nden giden veya gitmek için yer araştıran akademik personelin kalmalarını sağlamak amacıyla bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?”

Üniversitenin borçları TBMM’nin gündeminde
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”