Zara Ziraat Odası Başkanı Şimşek, köy ziyaretleri 
Advert

Zara Ziraat Odası Başkanı Şimşek, köy ziyaretleri

Haber Merkezi - Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, köy ziyaretlerinde bulundu.

Zara Ziraat Odası Başkanı Şimşek, köy ziyaretleri
Zara Ziraat Odası Başkanı Şimşek, köy ziyaretleri Sivas Memleket
Bu içerik 1520 kez okundu.

Aşağıçamözü, Yukarıçamözü, Atgeçmez, Büyükkaya, Culhalı, Pazarcık, Yoğunpelit, Aluçluseki, Iğdır, Karaçayır, Körpınar ve Topaktaş köylerini ziyaret eden Şimşek, muhtarlar ve köy halkıyla bir araya geldi.

Şimşek, köy ziyaretlerine önem verdiklerini vurgulayarak, "İlçemiz kırsalında çiftçilik ve hayvancılık durumunu değerlendirmek amacıyla başlattığımız köy gezilerimizde ilk olarak Beypınarı ve Bolucan bölgelerimizde yer alan 12 köyümüzde muhtarlarımızla ve köy sakinleri ile bir araya geldik. Köylerimizin nüfus, çiftçilik, besicilik ve yaşam imkanları gibi durumlarını değerlendirdik. Devletimizin çiftçilerimize uyguladığı programlar ve projeler konusunda sağlanılan imkanların değerlendirilmesi hususunda bilgiler sunduk." diye konuştu.

Kırsalda çok fazla göç yaşandığını belirten Şimşek, şunları kaydetti:

"Köylerimiz boşalmış, genç nüfus neredeyse kalmamış durumda. 136 köyümüz bulunmaktadır. Tarım ve hayvancılığın kırsalda yaygınlaştırılması, köylerimizin yeniden üreten durumuna getirilmesi gerekmektedir. Ziyaret gerçekleştirdiğimiz 12 köyümüzde tarım ve hayvancılık zayıf da olsa yapılmakta, bir kısmında ulaşım sorunları varlık göstermektedir. Ziyaretlerimizi bölge bölge devam ettirerek, elde edeceğimiz verileri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına, genel merkezimize ve ilgili kurumlarımıza rapor edeceğiz."

Zara Ziraat Odası Başkanı Şimşek köy ziyaretleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR