Ülkenin en büyük yurdu 

Ülkenin en büyük yurdu

Sivas Valiliği’nin İl Özel İdaresi kanalı ile yaptırdığı 10 bin kişilik yurt inşaatı devam ediyor. Ülkede tek seferde yapılan en büyük proje olma özelliği taşıyan yurttaki inşaat çalışmalarını Vali Davut Gül inceledi.

Ülkenin en büyük yurdu
Ülkenin en büyük yurdu Sivas Memleket
Bu içerik 2557 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Vali Davut Gül, 10 bin kişilik kapasitesi ile Türkiye’de tek seferde yapılan en büyük yurt projesi olan inşaattaki çalışmaları inceledi. Sivas İl Özel İdaresi kanalı ile yapılan, 10 bin kişilik yükseköğrenim öğrenci yurdunun inşaatı her geçen gün yükseliyor. Çalışmaları inceleyen Vali Davut Gül, "Sivas'a yapılan 10 bin kişilik öğrenci yurdunda çalışmalar hızla ilerliyor. Türkiye'de tek seferde yapılan en büyük proje. Cumhuriyet Üniversitesinde öğrenim gören gençlerimizin barınma ihtiyacını çözecek devasa çalışmanın projelendirilmesinin ardından inşası için harekete geçildi. Hedefe adım adım ilerliyoruz." dedi.

Projenin fikir aşamasından ihale aşamasına kadar Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın önemli destekleri var. Destek veren ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu proje tamamlandığında şehrimiz, yükseköğrenim noktasında büyük bir ivme kazanacaktır. Hayırlı uğurlu olsun, Allah mahcup etmesin’’ dedi.

Ülkenin en büyük yurdu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ı gören üniversite istedi
Sivas’ı gören üniversite istedi
Kışın üşümeyecekler
Kışın üşümeyecekler