Sağlık sistemimiz Avrupa’ya model olacak 

Sağlık sistemimiz Avrupa’ya model olacak

Sağlık-Sen Sivas Şubesi’nin düzenlediği il divan toplantısına katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 2002’den 2017’ye sağlık sisteminde çok önemli gelişmeler yaşandığını belirterek, ‘’Türkiye’nin sağlık sistemi, Avrupa’ya model olabilecek bir hale geldi. Bunda sağlık çalışanlarımızın çok büyük rolü var’’ dedi.

Sağlık sistemimiz Avrupa’ya model olacak
Sağlık sistemimiz Avrupa’ya model olacak Sivas Memleket
Bu içerik 1825 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sağlık-Sen Sivas Şubesi genişletilmiş il divan toplantısı düzenledi. Toplantıya sendika genel başkanı Metin Memiş, Sivas Şube Başkanı Efe Zileli ve yönetim kurulu, sendika üyeleri ve emekli olan sağlık çalışanları katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Sağlık Sen Sivas Şube Başkanı Efe Zileli, ‘’Sağlık ve Sosyal hizmet çalışanları sendikamız Sağlık-Sen’in il divan toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Büyük Sağlık-Sen ailesi olarak, insanın dünyadaki imtihanı ahde vefada gayrettir anlayışıyla yola çıkan, hak yolunda feda olmanın hakkını verme gayretiyle ter akıtan, akıttığı terle, cefaya talip oluşuyla berekete mazhar olan ve 250 bin üyesinin güvenini güce, gücünü kazanıma dönüştüren teşkilat olarak, bugün sağlık kurumlarımızda hizmet ederek emekliliği hak etmiş çok değerli arkadaşlarımızı hatırlamak ve plaket vererek yeni hayatlarında başarılar dilemek için genel merkez yöneticilerimiz kurum amirlerimiz ve temsilcilerimizle unutmadık unutmayacağı ve bir aradayız’’ dedi.

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise konuşmasında, sendikanın yürüttüğü çalışmaları ve sağlık çalışanlarının kazanımlarından bahsetti. Sağlık sisteminin 2002’den bu yana kıyaslanamaz ölçüde ilerlediğini ifade eden Memiş, ‘’2002 yılındaki sağlık sistemi ile 2017 yılındaki sağlık sistemi kıyaslanamaz duruma geldi. Burada AK Parti hükümetlerinin sağlık politikaları önemli olabilir, burada sağlık hizmetlerinde çalışanların fedakarlığı olmasaydı bu dönüşüm gerçekleşmezdi. Bu anlamda ülkesi, milleti için hizmet eden sağlık çalışanlarımızı bu ülkede hasta memnuniyetinin 39’lardan 76’lara çıkmasını sağladı. Sağlığa erişim 2,3’den 8,3’lere kadar çıktı. Artık öyle bir şeyden bahsediyoruz ki Türkiye’nin sağlık sistemi, Avrupa’ya model olabilecek bir hale geldi’’ dedi.

Konuşmaların ardından emekli olan sağlık personellerine plaket takdim edildi.

 

 

 

 

Sağlık sistemimiz Avrupa’ya model olacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR