“Mevcut kanal kullanılmaz halde” 
Reklamı Geç
Advert
Advert

“Mevcut kanal kullanılmaz halde”

Tarım ve Orman Komisyonu Başkanı Ziyaeddin Mat Merkeze bağlı Armutlu köyündeki yaklaşık 4 km’lik sulama kanalının kullanılmaz halde olduğunu, bölgenin sulama ihtiyacının giderilmesi için mevcut kanalın yerine kapalı su kanalı yapılması gerektiğini söyledi.

“Mevcut kanal kullanılmaz halde”
“Mevcut kanal kullanılmaz halde” Sivas Memleket
Bu içerik 4352 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Tarım ve Orman Komisyonu Başkanı Ziyaeddin Mat Merkeze bağlı Armutlu köyündeki yaklaşık 4 km’lik sulama kanalının kullanılmaz halde olduğunu tahrip olan kanalla çevredeki arazilerin sulanamadığını söyledi.

Komisyonlarına havale edilen önerge hakkında araştırma yaptıklarını belirten Ziyaeddin Mat: “Merkez Armutlu Köyünün tahrip olan sulama kanalları hakkındaki önerge ile ilgili komisyonumuz toplanarak bahse konu bölgeye giderek yerinde incelemeler yapmıştır. Mevcut su kanalı kullanılmaz hale gelmiştir” dedi.

Hazırlanan raporun İl Özel İdaresi (Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü)’ne gönderilmesi gerektiğini ifade eden Mat: “Armutlu Köyümüzün sulama kanalı yaklaşık 4 km olup yıllar önce açık kanal olarak yapılmış. Kanal içerisinde yabani otlar, devamlı toprak kaymasından dolayı balçık, bir çok yerde de kanal kırık ve çatlak olduğundan sulama amaçlı kullanılan kanal işlevini yitirmiştir. Su akıntısı olan ana derede yeterince mevsiminde kurak olmasına rağmen su vardır. Kanal uygun olmadığından Armutlu Köyü arazileri sulanamamaktadır. Bu kanalların onanmı yerine buraya kapalı sistem yapılması gerektiğine kanaat getirilmiştir” ifadelerini kullandı.

“Mevcut kanal kullanılmaz halde”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”