“Sivas ve Türkiye’de FETÖ ile mücadele edilmiyor” 
Reklamı Geç
Advert
Advert

“Sivas ve Türkiye’de FETÖ ile mücadele edilmiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Fetullah Gülen Terör Örgütü ile Sivas ve Türkiye’de yeterince mücadele edilmiyor. TBMM’de defalarca konuyu gündem getirmeme rağmen bu örgütün siyasi ayağını ortaya çıkaramadılar. Devlet, istihbarat ve belgeler elinizde Cumhuriyet Halk Partisi’nde FETÖ ile bağlantılı olan biri varsa çıkın açıklayın dedik açıklayamadılar. Çünkü işin ucu kendilerine dokunuyor” dedi.

“Sivas ve Türkiye’de FETÖ ile  mücadele edilmiyor”
“Sivas ve Türkiye’de FETÖ ile  mücadele edilmiyor” Sivas Memleket
Bu içerik 5686 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Sivas’ta ve Türkiye’de FETÖ ile mücadele edilmediğini iddia etti.

Fetullah Terör Örgütü ile Mücadele etmekten çekinildiğini ve soruşturmaların ucunun hükümete dayandığını savunan Akyıldız: “FETO terör örgütü ile mücadele edilmiyor. Bunun siyasi ayağı nedir diye sorduğumuzda yüzlerini çeviriyorlar. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kurulan Darbe araştırmama komisyonunun başına getirilen kişilerin ismi belli olduğunda gördük ki FETO terör örgütü ile mücadele etmeme komisyonu kurulmuş” dedi.

Terör örgütü FETO ile Mücadele konusunu Türkiye Büyük Millet Meclisinde en çok gündeme getirenlerden birinin kendisi olduğunu vurgulayan Akyıldız: “Devlet, istihbarat ve belgeler elinizde Cumhuriyet Halk Partisi’nde FETÖ ile bağlantılı olan biri varsa çıkın açıklayın dedik açıklayamadılar. FETÖ sizsiniz. Beraber yürüdünüz siz bu yollarda beraber ıslandınız yağan yağmurda. Siyasiler hesap vermek zorunda. Biz şehitlerimizin hesabını sormaya devam edeceğiz. Bugün içeride olan darbe ile alakası olmayan kişilerin suçu günahı nedir! Bank Asya’nın kapısının önünden geçen terörist Bank Asya’nın kurdelesini kesen terörist değil. Ben anlamakta zorlanıyorum. Yapılanmalarına devlet olarak destek olan ve açılış kurdelelerini kesenler FETÖ üyesi değil, ama o okullara çocuğunu göndermek zorunda kalan garibanlar FETÖ terör örgütü üyesi. Koltuğunun altına Zaman gazetesi alıp makamına götürüp zaman gazetesini sehpanın üzerine koymayan devlet memuru devlette çalışamaz hale getirilmişti. Şimdi ise zaman gazetesini okuyan terörist almaya teşvik edenler terörist değil. Darbe girişimine destek veren kim varsa kesinlikle yargılanmalı en ağır şekilde cezalandırılmalı. Biz bu yapılanma ile mücadelede sonuna kadar varız ama garibanlar içerde damatlar dışarda. İş ortakları dışarda gariban polis içerde. Ne için sokağa çıktığını bilmeyen askerler içerde emir verenler FETÖ üyesi değil. Bu konuda hale bir mücadele göremiyoruz. 20 Temmuz’da Türkiye’de OHAL ilan edildi. Türkiye’de sivil darbe dönemine geçiş oldu. Sivil darbe sonrası parlamento fiilen ortadan kalkmış durumda. Bugün parlamentonun fiili olarak hiçbir işlemi kalmamış durumda. Türkiye tamamen bir tek adamın iki dudağı arasına teslim edilmiş Kanun hükmünde kararnamelerle yönetilen rejime fiili olarak dönüştürülmüş durumda. Fetullah Gülen Cemaati terör örgütü ile sonuna kadar biz varız” ifadelerini kullandı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”