Sivas Anadolunun özü 
Reklamı Geç
Advert

Sivas Anadolunun özü

İstanbul Yeni Kapıda 8. Geleneksel Sivas Günlerinde Sivaslılara hitap eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Sivas bizim kimliğimiz. Bizi biz yapan değerlerin özü. Sivas Anadolulun özüdür. Sivas Kuvayı milliyedir. Sivas Cumhuriyetin temellerinin atıldığı yerdir. Sivas geleceğine umutlar bağlanan bir kültürdür, medeniyettir, şandır, şereftir. Sivas'ımızın değerlerini, gelenek ve göreneklerini, âşıklarını, ozanlarını daha geniş kitlelere tanıtacağız” dedi.

Sivas Anadolunun özü
Sivas Anadolunun özü Sivas Memleket
Bu içerik 4151 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Bu yıl “Bozkırdaki Cennet” sloganıyla düzenlenen ve 3 gün devam eden Sivas Günleri’nin 8'incisi, İstanbul Yenikapı’da etkinlik alanında dün sona erdi. Sivas Günleri’nin açılışına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz başta olmak üzere, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Âlim Yıldız, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, Sivaslı bürokratlar, protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Yeni Kapıda 8. Geleneksel Sivas Günlerinde Sivaslılara seslendi. Sivaslı bürokratların ve hemşerilerimizin katıldığı programda Sivas’ın kültürel zenginlikleri ve Gürün Gökpınar Gölünün güzellikleri anlatıldı. Programda Sivaslılara ve Sivas’ı sevenlere seslenen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Sivas’ı sevenleri Sıla-i rahim yapmaya davet etti. Sivas günlerinde bu yıl Gürün ilçesindeki Gökpınar Kanyonunun güzelliklerinin anlatıldığını belirten Bakan Yılmaz: “Sivas bizim kimliğimiz. Bizi biz yapan değerlerin özü. Baba gibidir memleket onunla varsın onunla fark edilirsin. Onunla umutlar yeşertirsin sırtını yasladığın dağ gibidir. Temmuz ayında kar gibidir. Sivas Anadolulun özüdür. Sivas Kuvayı milliyedir. Sivas Cumhuriyetin temellerinin atıldığı yerdir” dedi.

SİVAS’IN TANITIMI DEVAM EDECEK

Önümüzdeki yıl 9’ncusu gerçekleştirilecek olan Sivas Günlerinde Sivas’ı tanıtmaya devam edeceklerini aktaran Bakan Yılmaz: “İstanbul’da Sivas rüzgârı estiren Sivaslıları ve gönlünde Sivas olanı dost kardeşlerimizi güzel bir etkinlikte bir araya getiren Sivas Platformu başkanı ve üyelerine teşekkür ediyorum. Sivas bizim kimliğimiz. Bizi biz yapan değerlerin özüdür Sivas. Baba gibidir memleket onunla varsın onunla fark edilirsin. Onunla umutlar yeşertirsin sırtını yasladığın dağ gibidir. Temmuz ayında kar gibidir. Sivas Anadolulun özüdür. Sivas Kuvayı milliyedir. Sivas Cumhuriyetin temellerinin atıldığı yerdir. Aşık Veysel’dir, Pir Sultandır. Anadolu'da var olan kardeşlik birlik ruhunun ete kemiğe büründüğü yerdir. Sivas geleceğine umutlar bağlanan bir kültürdür, medeniyettir, şandır, şereftir. Sivas'ımızın değerlerini, gelenek ve göreneklerini, âşıklarını, ozanlarını daha geniş kitlelere tanıtacağız. Gelin tanış olalım işi kolay kılalım. Biz birbirimizi tanırsak, bilirsek düşmanlık bu topraklarda yeşermez. Gurbette yaşayan hemşerilerimiz bu etkinlik sayesinde bir nebzede olsa sıla özlemini giderecektir. Sivas türküleriyle halaylarıyla vardır ama halay ve türkülerde Sivas ile vardır. Bizi biz yapan diğerlerinden ayırt eden ancak diğerlerinden üstün kılmayan, hayatı güzelleştiren ve anlamlandıran şey kültürdür. Gerçekten bugün Sivas günleriyle Sivas'ın geleceğine daha umutla bakıyoruz. 8’ncisi düzenlenen Sivas Günlerinde Sivas’ın tarihini, kültürünü tabi ve beşeri zenginliklerini gelenek ve göreneklerini âşıklarını ozanlarını daha geniş kitlelere tanıtacağız ve böylelikle Sivas’ın zenginliği güzelliği tanıtılacak. Kültür bizim en değerli hazinemizdir. Bizi biz yapan diğerlerinden ayırt eden ancak bizi diğerlerinden üstün kılmayan hayatı güzelleştiren kültürdür. Kültürümüzü nesilden nesile aktaracağız” ifadelerini kullandı.. 

Sivas Anadolunun özü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor