Yaban Hayatı Fotoğraf Sergisi açıldı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Yaban Hayatı Fotoğraf Sergisi açıldı

Sivas’ta 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Doğa Koruma ve Milli Parklar Sivas İl Şube Müdürlüğü tarafından Şemsi Sivas-i Kütüphanesi sergi salonunda Sivas doğasına ait yaban hayvanlarının fotoğrafları sergisi açıldı.

Yaban Hayatı Fotoğraf Sergisi açıldı
Yaban Hayatı Fotoğraf Sergisi açıldı Sivas Memleket
Bu içerik 3787 kez okundu.

 

Sümeyra DENİZ

Şemsi Sivas-i Kütüphanesi sergi salonunda hazırlanna serginin açılışı Sivas Valisi Davut Gül, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdür Vekili Ahmet Gülmez tarafından gerçekleştirildi. Serginin açılışı öncesi kurumun çalışmaları hakkında bilgi veren Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdür Vekili Ahmet Gülmez, Sivas’ta ki sokak ve yaban hayvanları için büyük bir rehabilite merkezi çalışması başlatıldığını söyledi. 2017 yılı içerisinde 466 adet hayvanın kısırlaştırıldığını, 609 hayvana aşı yapıldığını, 2000 adet mikroçip ve kulak küpesi takma işleminin gerçekleştirildiğini belirten Gülmez, sergideki fotoğrafların da ilimizde çekilen türler olduğunu ifade etti.

Vali Davut Gül'de programın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutlayarak, serginin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı nezdinde C.Ü. rektörlüğü ile veterinerlik fakültesi yakınına yaban hayvanları rehabilitasyon merkezi yapımı için görüşmeler sürdüğünü belirten Gülmez, Bu merkezimizin kurulumu sayesinde sokak hayvanları ve yaban hayvanlarının rehabilitasyon süreçleri sonrasında doğadaki yaşam alanlarına dönmeleri sağlanacaktır. Sokak hayvanları için DKMP olarak Sivas Belediyemizin yeni yapmakta olduğu hayvan barınağına maddi katkılar yapılarak daha fazla hizmet edilmesi amaçlanmaktadır. Belediyemiz mevcut barınağında 2017 yılında 466 adet hayvan kısırlaştırılmış, 609 hayvana aşı yapılmıştır. Ayrıca 2000 adet mikroçip ve 2000 adet kulak küpesi verilmiştir” dedi.

Canlı Şahin, Mısır Yılanı ve Süt Yılanı ve Leopar Keleri türünden 4 de canlı haynavın sergilendiği sergiyi vatandaşlar 8 Ekime kadar gezebilecek.

 

Valimiz Davut Gül, "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" nedeniyle Şemsi Sivas-i İl Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen fotoğraf sergisi ve tür tanıtımı etkinliğine katıldı.

Serginin açılışı öncesi kurumun çalışmaları hakkında bilgi veren Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdür Vekili Ahmet Gülmez, ilimizde sokak ve yaban hayvanları için büyük bir rehabilite merkezi çalışması başlatıldığını söyledi. 2017 yılı içerisinde 466 adet hayvanın kısırlaştırıldığını, 609 hayvana aşı yapıldığını, 2000 adet mikroçip ve kulak küpesi takma işleminin gerçekleştirildiğini belirten Gülmez, sergideki fotoğrafların da ilimizde çekilen türler olduğunu ifade etti.

Valimiz Davut Gül'de programın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutlayarak, serginin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra serginin açılışını gerçekleştiren Valimiz Gül, fotoğraflar ve türler hakkında bilgi aldı.

 

Yaban Hayatı Fotoğraf Sergisi açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor